خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید و استفاده از بخاری ژاپنی

بخاری های ژاپنی در انواع مارک ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید شده اند. یکی از شرکت های تولید کننده بخاری ژاپنی شرکت rinnai میباشد .این شرکت فعالیت خودش را در سال 1920 میلادی با تولید آبگرمکن آغاز کرد و توانست در این راستا محصولاتی با مصرف بهینه انرژی تولید و راهی بازار کند. گرمادهی بخارهی های ژاپنی بر اسا کالری محاسبه شده و از 1800 کالری تا 5800 کالری متغیر است. بخاری های ژاپنی از نمونه بخاری های پرکاربرد هستند که در منازل شخصی ، کارگاهها، محیط های آموزشی، گلخانه ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. ولتاژ برق این بخاری ها 110 ولت می باشد .این بخاری ها ساخت کشور ژاپن بوده و ولتاژ برق آنها 110 ولت می باشد که جهت استفاده در ایران باید از یک ترانس 220 ولت به 110 ولت استفاده شود.

توجه: این مقاله صرفا یک مقاله اطلاع رسانی است و در سایت لندیکا بخاری ژاپنی جهت فروش موجود نیست. همچنین اطلاعات تخصصی جهت مشاوره در این زمینه نداریم. لطفا در این مورد با پشتبانی سایت تماس نگیرید. با تشکر از شما عزیزان

بخاری های ژاپنی به چهار دسته تقسیم میشوند:

گازی،نفتی،نفتی برقی،گازی برقی

مدلهای نفتی و گازی کاربرد کمتری داشته و جزو مدلهای قدیمی محسوب می شوند.مدلهای نفتی برقی و گازی برقی بیشترین کاربرد را در ایران دارند. بخاریهای نفتی برقی مناسب مکان هایی بوده که در آن مناطق گاز وجود ندارد و مدلهای گازی برقی بیشتر در مناطقی استفاده می شوند که دارای گاز می باشند . مدل های گازی برقی خود به دو دسته تقسیم می شوند مدلهایی که با گاز شهری (مورد مصرف در منازل ) کار می کنند و مدلهایی که با گاز کپسول کار می کنند.

بخاری گازی برقی 

مدل های گازی برقی خود به دو دسته تقسیم می شوند مدلهایی که با گاز شهری (مورد مصرف در منازل ) کار می کنند و مدلهایی که با گاز کپسول کار می کنند.
مصرف برق این بخاریها از 18 وات تا 35 وات و مصرف گاز ان تقریبا یک چهارم مصرف بخاری های ایرانی با توان گرما دهی مشابه است. این بخاری ها فاقد دودکش هستند و در عین حال بسیار امن و بی خطر می باشند، همچنین دارای سنسور منو اکسیدکربن ،سنسور دی اکسید کربن و سنسور لرزش و افتادن می باشد که در صورت تکان خوردن و یا واژگونی بخاری جریان گاز و برق قطع شده و بخاری خاموش می شود.
بخاری های گازی برقی ژاپنی با توان و قدرت های مختلف وارد بازار شده است که از توان 2000کیلو کالری که برای محیط های کوچک می توان استفاده کرد تا توان 5000کیلوکالری که می توان برای فضاهای بزرگتر مانند اماکن عمومی.مساجد وگلخانه ها استفاده شود.

بخاری های ژاپنی دارای تنظیم درجه حرارت نیز می باشند ومی توان دمای محیط را به اندازه ای که می خواهید گرم می کند، همچنین این بخاریها دارای سنسور حرارتی بوده ، بدین صورت که اگر بعنوان مثال برای 26 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد و دمای محیط به 26 درجه سانتی گراد برسد به طور اتوماتیک مصرف را پایین آورده و تا زمانی که دمای محیط به زیر 26 درجه برسد دوباره به طور خودکار دمای محیط را به 26 درجه می رساند و باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود. همچینی در نظر داشته باشید که در بخاری های برقی گازی و برقی نفتی ژاپنی، از برق صرفا جهت چرخش فن بخاری استفاده می شود و گرمادهی توسط گاز صورت می گیرد به همین دلیل مصرف برق این بخاری ها بسیار ناچیز است.

نمونه ای از صفحه دیجیتالی بخاریهای گازی برقی

بخاریهای نفتی برقی

مدل دیگری از بخاری های ژاپنی ، نفتی برقی بوده و سوخت اصلی آنها نفت می باشد.این نوع بخاریها انژکتوری بوده و احتیاج به فتیله ندارند، سیستم کار آنها براساس تبدیل نفت به حالت گازی بوده ، درنتیجه بیشترین مقدار نفت تبدیل به گرما شده درنهایت به دودکش احتیاجی ندارند. همچنین بخاریهای نفتی برقی دارای فن بوده و گرما را با فن پرتاب کرده تا تمام محیط به صورت یکسانی گرم شود. این بخاریها چون بیشتر سوخت را تبدیل به گرما می کنند دارای مصرف بسیار پایینی هستند. مصرف برق این بخاریها پایین بوده و از 25 تا 40 وات مصرف دارند. همچنین این بخاریها دارای یک صفحه دیجیتالی یا آنالوگ جهت تنظیم درجه حرارت می باشند که بسته به سرمای محیط می توان دمای بخاری را از 16 درجه سانتی گراد تا 27 درجه سانتی گراد تنظیم نمود.
بعضی از مدلهای این بخاریها دارای گرمای بسیار زیاد تا 19000 کالری گرما بوده که مصرف آنها برای مکانهای بزرگ می باشد ، این مدل بخاریها نیز برقی ورودیشان 110 ولت بوده وباید از ترانس مبدل 110 ولت به 220 ولت از 500 وات تا 1000 وات استفاده شود.این مدل از بخاریها از منبع بزرگتری تا 18 لیتر بدلیل گرمای بیشتر استفاده می کنند.

 

 

 نمونه ای از بخاری های بزرگ کالری بالا 

سوخت بخاریهای نفتی برقی استوک ژاپنی از یک منبع چند لیتری نفت  بسته به کوچکی و بزرگی بخاری تغذیه می شود.

 

  نمونه ای از باک نفت بخاریهای نفتی برقی 

مزایای بخاری های ژاپنی

سوخت این بخاری ها گاز شهری است و برق فقط برای فن آنهاست. لذا مصرف برق این بخاری ها بسیار اندک بوده و معمولا 20 وات هستند.
مصرف گاز یک چهارم بخاری های معمولی
فن دار (بازدهی بیشتر )
قابلیت تنظیم دما به صورت دیجیتال
قفل صفحه کلید جهت جلوگیری از دستکاری کودکان
بدنه بخاری اصلا گرم نمیشود ( ایمن برای کودکان)
دارای سنسورگازهای منوکسید ودی اکسید کربن وکم شدن اکسیژن هوا
بدون نیاز به دودکش
100درصد تضمینی بدون خطر
دارای سنسورخاموش کننده برای افتادن وخطر آتش سوزی

کد خطاهای احتمالی در بخاری های برقی گازی ژاپنی:

کد 00 : (لرزش دست هنگام زدن دوشاخ به برق،یا نوسان برق،یا قرارگرفتن نادرست دوشاخه در ترانس)
کد 01: روی بعضی بخاری ها هر 8 ساعت بخاری را خاموش میکند و یادآور اینست که اگر در محیطی بسته هستید به مدت یک دقیقه درها را باز کنید تا هوای تازه وارد محیط شود(استاندارد ایمنی)
کد 03 : افتادن دستگاه به هر دلیل یا خرابی سنسور زاویه
کد 05: نگذاشتن فیلتر یا پیچ فیلتر بخاری های فول یونساز
کد11: گاز وجود ندارد، یا شیربرقی خراب است،یا ترموکوبل
کد12: فشار گاز کم است یا ترموکوبل خراب یا تنظیم نیست
کد14: فشار گاز زیاد است ، کوره کثیف است ، خروجی هوای جلو یا پشت بخاری مسدود است
کد 16: خاموش شدن بخاری در دمای اتاق 40 درجه بیش از 10 دقیقه
کد 67: خرابی مدار یون ساز
کد62: سوختن موتور،خرابی بوش یا بلبرینگ موتور یا بلوور، سوختن خازن موتور، خرابی مدار تشخیص دور موتور

کد خطاهای احتمالی در بخاری های برقی نفتی ژاپنی:

خطا E– 0: حرارت داخل بخاری بیش از حد مجاز و استانداد است
خطای F–0: بخاری را مجدد راه اندازی کنید. می توانید آن را یک بار از برق کشیده و جدد به برق برنید و روشن کنید
خطا E–1: تر موستات یا همان حرارت سنج بخاری مشکل دارد
خطا F–1: ترموستات شعله مشکل دارد. این ترموستات با ترموستات دمای محیط متفاوت است.
خطا E–2 : میله اصلی شعله مشکل دادر. ممکن است کثیف باشد یا به درستی کار نکند.
خطا E–5 : بخاری به علت عملکرد سیستم ایمنی خاموش شده است. این امر ممکن است به علت عملکرد هر یک از سنسورهای بخاری باشد. بخاری را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه مجدد روشن نمایید.
خطا E–6 : شعله مشعل در حین کار خاموش شده است ، ممکن است مشکل از فیلتر هوا باشد و باید فیلتر هوا تمیز شود
خطا E–7 : دمای محیط بالای 28 درجه است. در این حالت که محیط دارای دمای بالاتر از حد معمول است این خطا ظاهر شده و بخاری خاموش میشود.
خطا E–8 : فن دمنده بخاری مشک دارد
خطا E–9 : فیلتر هوا یا پمپ سوخت کثیف است.
خطا 48 Hr: بخاری به طور دائم به مدت 48 ساعت روشن بوده و لازم است برای مدتی خاموش باشد.
اگر چراغ نفت چمک بزند یعنی باک نفت خالی است و اگر چراغ تهویه چشم بزند یعنی هوای محیط یا تهویه محیط مشکل دارد و اکسیژن کم است.

نکاتی مهم در مورد بخاری برقی ژاپنی

1.برای تغذیه باید از تبدیل 220 به 110 استفاده کنید.

اولین و مهمترین نکته این است که از آنجا که برق ژاپن 110 ولت و برق ما  220است حتما باید از ترانسفورماتور کاهنده برای برق رسانی استفاده کنید.

 

2. بخاری را در مکان مناسب قرار دهید

در زمان خرید حتما به فضای منزل خود توجه داشته باشید و بخاری را تست کنید از مغازه دار در مورد تنظیمات بخاری سوال کنید و شماره تماس صاحب مغازه را برای سوالات احتمالی در یافت کنید.

دقت کنید هم بخاری گازی معمولی و هم بخاری گازی برقی نیاز به هوارسانی دارند پس به این نکته توجه کنید و بخاری را در جایی نصب کنید که احتمال تکان خوردن وجود نداشته باشد .خود بخاری دارای سنسور ضربه و سنسور قطع گاز در موارد هشدار می باشد ولی باز هم احتیاط و ایمنی را رعایت کنید.

3.اتصال با رابط بخاری و شلنگ گاز ایمن

بخاری های گازی دارای رابط های شلنگ مخصوص خود می باشد حتما سعی کنید از شلنگ مخصوص بخاری استفاده کنید.و پس از اتصال با کف یا آتش از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید.

 

4.توجه به نوع سوخت

بخاری گازی برقی در مدل گاز شهری (لوله کشی شده) و گاز کپسولی موجود می باشد دقت کنید که زمان خرید چه نوع آن را نیاز دارید زیرا نمیشود این دو را جا به جا متصل کرد.

5.بخاری نفتی برقی انتخابی مناسب برای مکانهایی که دسترسی به کپسول و گاز لوله کشی ندارند

این نوع بخاری بسیار بازدهی بالایی دارد بدیل پخش گرما به صورت مناسب  فقط نکته مهم در مورد آن استفاده از نفت مرغوب و مناسب در مخرن بخاری می باشد زیرا نفت کثیف و دارای افزودنی باعث خراب شدن بخاری خواهد شد.

6. فیلتر گرد و غبار

یک فیلتر فلزی قابل جابجایی در پشت بخاری وجود دارد. با گذشت زمان و استفاده از بخاری این فیلتر انباشته از گرد و غبار می شود و اگر تمیز نباشد، مسدود می شود. برای اطمینان از عبور جریان هوا و تهویه ، این فیلتر باید تمیز باشند. این بخاری از آنجا که بسیار هوشمند طراحی شده در زمان مسدود شدن فیلتر هوا به شما خطا  خواهد داد.

   

7. تنظیمات و کد های خطای بخاری

 

8.بخاری را ناگهانی از برق نکشید

از موارد مهم در استفاده از بخاری برقی خنک شدن داخل دستگاه پس از استفاده می باشد که این کار توسط همان فنی که گرما را به بیرون پرتاب می کند انجام می شود.پس حتما توجه داشته باشید که هنگامی که قصد خاموش کردن بخاری را دارید این کار را توسط کلید پاور انجام دهید  پس از خاموش کردن مدت زمانی فن به طور خودکار کار خواهد کرد و داخل دستگاه را خنک خواهد کرد.

کلیدهای شب بخیر و روز بخیر در بخاری های ژاپنی:

یکی از سوالات متداول خریداران بخاری های ژاپنی کاربرد دکمه های اضافی روی بخاری است که به زبان ژاپنی مزین هستند! برای ترجمه متن این دکمه ها میتوانید از گوگل ترنسلیت استفاده کنید. دکمه ای که روی آن تصویر ماه دارد یا به ژاپنی نوشته شده "شب بخیر" جهت خاموش کردن خودکار بخاری طی مدت زمان مشخص است. این بخاری ها ساعت ندارند و نمی توان آن ها را طوری تنظیم کرد که مثلا ساعت 18:30 خاموش شوند ولی این قابلیت را دارند که در بازه های 30 دقیقه ای تنظیم شوند. مثلا توسط دکمه شب بخیر می توان آن ها را طوری تنظیم نمود تا 30 دقیقه دیگر خاموش شوند. این بازه بین 30 دقیقه تا 24 ساعت متغیر است.

به همین شکل دکمه "صبح بخیر" یا دکمه ای که تصویر خورشید دارد جهت روشن شدن خودکار بخاری است. جهت تنظیم این قابلیت کافی است زمانی که بخاری روشن است دکمه صبح بخیر را فشار دهید(بلافاصله پس از فشردن این دکمه بخاری خاموش خواهد شد تا در زمان مقرر روشن شود). به کمک دکمه های بالا و پایین زمان روشن شدن را مشخص کنید. زمان روشن شدن بر اساس نیم ساعت تا 24 ساعت قابل تنضیم است. مثلا وقتی عدد را روی 6.5 تنظیم کنید این به معنای 6 ساعت و 30 دقیقه آینده است یعنی 6ساعت و 30 دقیقه دیگر بخاری روشن خواهد شود.

چند توصیه در مورد خرید بخاری ژاپنی

در اینجا قصد دارم به عنوان یکی از کاربران این بخاری ها چند نکته رو عنوان کنم.

1- از اونجایی که این بخاری ها همگی به صورت استوک وارد ایران می شوند، اکثرا ممکنه دارای معایبی بوده یا تعمیرشده باشند. ترجیحا بخاری های ژاپنی را به صورت اینترنتی و غیرحضوری خرید نکنید. ممکن است کالای دریافتی شما درای معایبی باشند. البته این امر همیشه صادق نیست.

2- بهتره قبل از خرید شدت گرمادهی این بخاری ها چک شوند. همانطور که گفتم به علت دست دوم بودن این بخاری ها در مواردی دیده شده که بخاری در ظاهر درست کار می کند ولی به علت تنظیم نبودن یا مشکل داخلی گرما و فشار هوای خروجی کافی نیست. در حالت معمول گرمای خروجی این بخاری ها مثل حالت گرم یک سشوار قوی هست و به علت گرمای مناسب نمی توانید مدت زیادی دست رو جلوی باد آن قرار دهید. ولی به شخصه دیدم که 2تا بخاری ژاپنی با قدرت یکسان (مثلا 2500) گرمادهی متفاوتی دارند. البته بدون شک این مشکل پس از تعمیر به وجود آمده و کیفیت تولید کالاهای ژاپنی بسیار بالاست.

3- همونطور که عنوان شد این بخاری ها با برق 110 ولت کار میکنند و به  ترانس برق 220 به 110 نیاز دارند. توصیه اکید من اینه که حتما از ترانس های با کیفیت موجود در بازار استفاده کنید. در حال حاضر این ترانس ها از مبالغ 10 هزار تومان تا 30 هزار تومان و حتی بالاتر موجود هستند. بدون شک ترانس های ارزان قیمت به علت سیم پیچی ضعیف مدت زمان زیادی عمر نخواهند کرد و ممکن است به بخاری شما آسیب وارد کنند. این بخاری ها دارای برد الکترونیکی هستند و در صورت ورود برق 220 ولت بدون شک دچار مشکل خواهند شد.

نتیجه گیری

از مزایای بخاری ژاپنی صرفه جویی در انرژی و بهینه کردن مصرف در زمینه انرژی می باشد و از آن مهمتر ایمن بودن این بخاری در مقابل خطراط گاز گرفتگی و سیستم هشدار دهنده قوی آن می باشد. یکی دیگر از موارد مهم در مورد این بخاری استفاده کمتر از گاز طبیعی به نحوی که در مواقعی که اوج سرما است بسیار خود را نشان خواهد داد که استفاده از آن باعث می شود بسیاری از مشکلات کم شدن فشار گاز رخ ندهد. در بخاری های معمولی مشاهده می کنید که با کم شدن گاز شعله گاز هم کم شده و حرارت نیز کم می شود از آنجا که مصرف گاز در این بخاری کمتر می باشد این اتفاق رخ نخواهد داد . طراحی جالب این بخاری استفاده از برق در کنار سوختن گاز و امکاناتی که دارد باعث شده به محصولی کار آمد تبدیل شود و از آن به خوبی استقبال شود.

جهت خرید بخاری گازی ایران کارتوس می توانید اینجا کلیک کنید.

توجه: این مقاله صرفا یک مقاله اطلاع رسانی است و در سایت لندیکا بخاری ژاپنی جهت فروش موجود نیست. همچنین اطلاعات تخصصی جهت مشاوره در این زمینه نداریم. لطفا در این مورد با پشتبانی سایت تماس نگیرید. با تشکر از شما عزیزان

نظرات، پرسش و پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی شود و تنها در صورتی که سایر کاربران به پیام شما پاسخ دهند از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال
 • حمید
  18 ساعت پیش
  پاسخ
  ایا از بخاری 2500 میشه تو ماشین کاروان هم استفاده کرد؟
  • 3 ساعت پیش
   سلام. خیر به هیچ وجه از این بخاری ها نباید در محیط کاملا ایزوله(بسته) استفاده کرد و باید جریان حداقلی هوا وجود داشته باشه. مخصوصا داخل خودرو که فضا کوچیک هست هرگز نباید این کار رو انجام داد.
 • هادی
  2 ماه پیش
  پاسخ
  سلام، ولوم بخاریم کار نمیکنه، ازين چرخشیا هس ولومش، البته این اتفاق بعد از اینکه بازش کردم و سرویسش کردم افتاد،راهنمایی میخام
  • 2 ماه پیش
   سلام. بدون شک با این اطلاعات نمیشه نظری داد و بهتره به سرویسکار مراجعه کنید. ممکنه ولوم قطع شده باشه یا خود ولوم دچار مشکل شده باشه
 • هادی
  2 ماه پیش
  پاسخ
  سلام، ولوم بخاریم کار نمیکنه، ازين چرخشیا هس ولومش، البته این اتفاق بعد از اینکه بازش کردم و سرویسش کردم افتاد،راهنمایی میخام
 • سعید افسری
  2 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من دوساله که یکی دارم و خیلی هم راضیم.ولی اخیرا میزان گرمادهیش کم شده است.فیلترس رو هم تمیز کردم. بی فایده بود چه باید بکنیم؟ بخاری۴۰۰۰ گازی برقی
  • 2 ماه پیش
   بهتره جهت سرویس به سرویسکار مراجعه کنید. بهتره بعد از یه مدت استفاده این بخاری ها به طور کامل از داخل گردگیری بشن و بورد الکتریکی تمیز بشه. کوره بخاری هم باید تمیز بشه و موتور الکتریکی بررسی بشه. ممکنه نخ یا مو اطراف موتور گیر کرده باشه و باعث کاهش قدرت دمندگی شده باشه.
 • جلال
  2 ماه پیش
  پاسخ
  مطالب بسیار عالی و قابل استفاده بود، ممنون از لطف تون.
 • ناصر
  2 ماه پیش
  پاسخ
  ممنون از دقت و پاسخگویی سریعتون موفق و موید باشید
 • ناصر
  3 ماه پیش
  پاسخ
  من یکی ازاین گازی برقی ها دارم فکرکنم مارکش توکیوگاز هست، بعداز ٨ ساعت کار همونطورکه گفتین با کد 01 خاموش میشه ولی دیگه روشن نمیشه و کد ۰۱ چشمک زن باقی میمونه، باید بخاری رو خاموش و دوباره روشن کنم تا روشن بشه، مشکل از کجاست؟ تنظیم خاصی داره؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
  • 3 ماه پیش
   سلام. بخاری شما مشکلی نداره و این یک تنظیم ایمنی هست برای تازه سازی هوای اتاق. بخاری بعد از 8 ساعت کار مداوم خاموش میشه و حتما باید مجدد روشنش کنید و به صورت خودکار روشن نمیشه.
 • یه دوست
  3 ماه پیش
  پاسخ
  من یکی از این بخاری ها خریدم و زمستون سال قبل واقعا به دادم رسید. خیلی خوبن
  • دوست جعفر
   3 ماه پیش
   چه خوب!
 • سید جواد اهوازی
  3 ماه پیش
  پاسخ
  سلام. آیا در ایران بخاری ژاپنی آکبند و نو هم موجود هست؟
  • 3 ماه پیش
   سلام. خیر تمامی بخاری های ژاپنی موجود در بازار دست دوم هستند.
 • مصطفی
  4 ماه پیش
  پاسخ
  با سلام من یک بخاری برقی گازی مدل اوسکا 2500 دارم خطای 00 میده از برق دوشاخه رو جدا میکنم تغییری نداره و اول فن شروع به روشن شدن میکنه وبعد از چند دقیقه خاموش میسه بدون اینکه بخاری کار کنه بعدش هم مدارم خطای 00 بصورت چشمک زن نمایش داده میشه ممنون میشم راهنمایی ام کنید
  • 3 ماه پیش
   سلام. قبل از هر چیز ترانس رو چک کنید. با یه ترانس دیگه امتحان کنید شاید مشکل برطرف بشه. اگر بعد از روشن شدن صدای جرقه زدن میاد و بازم بخاری روشن نمیشه ممکنه مشکل از فشار گاز باشه ولی اگر صدای جرقه زدن شنیده نمیشه در سیستم برق رسانی مشکلی وجود داره
 • مصطفی
  4 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من یه بخاری برقی گازی 2500 دارم به برق که میزنی روشن میشه بعد 5ثانیه خاموش میشه و ارور 70 میده.
 • ناصر
  4 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من یه بخاری نفتی برقی کرونا خریدم اولش روشنش کردم شعلش آبی بود الان چندروزه شعلش زرده از بالای کوره هم آتیش بالا میاد باید چکار کنم ممنون
  • 4 ماه پیش
   سلام. رنگ شعله به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله گاز و رطوبت محیط و ممکنه رنگ شعله زرد یا آبی باشه ولی اگر بوی گاز یا دود احساس میکنید حتما باید به سرویسکار مراجعه کنید
 • سامان
  4 ماه پیش
  پاسخ
  سلام. من میخواستم یک تجربه در مورد بخاریهای برقی گازی بگم. چندوقت قبل بطور اتفاقی متوجه شدم که وقتی با چسب در حال چسپوندن موکت بودم و بوی چسب در محیط پخش بود؛ از بخاری بو بدی میومد. چندبار این اتفاق تکرار شد تا متوجه علت بوی بد بخاری که همون انتشار بوی چسب بود شدم. عزیزان بعضی وقتها که بخاریتون بو میده بررسی کنید ممکنه علت انتشار ماده شیمیایی در محیط باشه با تشکر
 • فرشاد
  4 ماه پیش
  پاسخ
  سلام خسته نباشید من بخاری نفتی ژاپنی کرونا دارم یکمی کار میکنه ارور e1 میده تو بحث ها فهمیدم که سنسور حرارتیش مشکل داره این سنسور حرارتی یا ترموستات همون سنسوریه که پشت بخاری بیرون هست و دمای محیط رو نشون میده همونه؟ یا یک سنسور دیگس کجاست؟
  • 4 ماه پیش
   سنسور حرارتی دمای بیرون رو نشون میده و ترموستات دمای داخلی بخاری رو کنترل میکنه و وقتی دمای محیط به یه حد مشخص رسید بخاری رو کم میکنه. مشکل بخاری شما مربوط به ترموستات و داخلی هست.
 • Fatima
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من یه بخاری گازی برقی دارم وقتی روشنش میکنم بعد از یک دقیقه خاموش میشه مشکلش چیه ؟ بعضی وقتا هم روشنش میکنم خاموش نمیشه و یکسره روشنه ولی بیشتر وقتا فقط یه دقیقه روشن میمونه
  • 4 ماه پیش
   احتمالا فضای استفاده بسته است و خطای کمبود اکسیژن میده
  • 5 ماه پیش
   ممکنه مشکل از ترانس یا اتصال برقتون باشه
 • مهدی
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من میخوام یک بخاری ژاپنی بخرم ولی نمیدونم با چه توان یا کالری بخرم محیطی که قراره داخلش بخاری نصب بشه 80متر هست.
  • 5 ماه پیش
   سلام. برای خرید بخاری باید هم به متراژ محیط دقت کنید هم به میزان ایزوله بودن و جریان هوا. با توجه به اینکه متراژ محیط شما زیاد هست باید بخاری 5000 به بالا تهیه کنید و حتی ممکنه به بیش از یک بخاری احتیاج داشته باشید
 • رسول
  5 ماه پیش
  پاسخ
  برای خاموش نشدن خودکار بخاری بعدازهشت ساعت باید چکارکنیم؟
  • 5 ماه پیش
   سلام. این مورد قسمتی از تنظیمات ایمنی بخاری هست جهت تازه سازی هوا و دسترسی جهت غیرفعالسازی آن در تنظیمات بخاری وجود ندارد
 • یوسف
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام خیلی استفاده کردیم ازراهنماییهای خوب شما.مایک بخاری گازی برقی داریم دوسال است کارمیکنه الان انگار بخاری نفتی روشنه بو میده بازش کردم تمییزش کردم داخل تنوره راهم تمییز کردم بازهم بو میده مقداری چشم رو میسوزونه ایا اینا کاتالیزور هم دارهاز ما نداشت یا خودمشعل راهم باید تمیزکنم ممنون میشم راهنمایی کنید
  • 5 ماه پیش
   سلام. بوی دود ممکنه علاوه بر کثیف بودن کوره علت دیگه ای هم داشته باشه و اصلی ترین دلیلش خوب نسوختن گاز هست. در صورتی که با تمیز کردن کامل بخاری مشکل رفع نشده بهتره به سرویسکار مجرب مراجعه کنید تا ورودی گاز و هوا به دقت بررسی و سرویس بشه
 • محمد
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام دوست عزیز مدل سال ساخت بخاری ژاپنی ها، کجاش نوشته؟
  • 5 ماه پیش
   سلام. اکثرا پشت بخاری هست. شاید در کنار یک سری نوشته های ژاپنی قرار داشته باشه
 • سعید
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام کوره بخاری چطور تمیز میشه؟
  • 5 ماه پیش
   سلام. باید بخاری به طور کامل باز بشه و کوره شسته بشه. این کار لازمه توسط یک فرد باتجربه انجام بشه
 • جواد
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام چگونه بخاری برقی نفتی کرولا 3500 را 24 ساعته کنیم
  • 5 ماه پیش
   سلام. بهتره تنظیمات ایمنی این بخاری ها دستکاری نشه. علت خاموش شن خودکار این بخاری ها هم تازه سازی هوای محیط هست.
 • سید احمد
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام و خسته نباشید. من بخاری گازی برقی دارم وقتی روشنش میکنم بوی دود میده. علتش از چی میتونه باشه.. ممنون
  • علی
   5 ماه پیش
   سلام بخاریت به گاز شهر وسله
  • 5 ماه پیش
   سلام. باید کوره بخاری شما تمیز بشه.
 • محمد
  5 ماه پیش
  پاسخ
  با سلام و عرض خسته نباشيد بخاري من ارور ٠٠ ميده و ي صداي تق تق از داخل بخاري مياد ترانس عوض كردم بازم همون جوريه دليلش چيه ممنون از بابت راهنمايي
  • 5 ماه پیش
   سلام. ممکنه از داخل بخاری دچار قطعی یا اتصالی شده باشه. ترجیحا به سرویسکار مراجعه کنید
 • سجاد
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام عالی بود
 • مریم
  5 ماه پیش
  پاسخ
  برند رینای رو کجای بخاری نوشته؟ من یکی دارم میخوام ۳۰۰۰ رش رو از بانه بخرم اگه گیرم بیاد
  • 5 ماه پیش
   تو سایت دیوار بگردین فروشنده زیاد هست
 • نرگس
  5 ماه پیش
  پاسخ
  ممنونم از راهنمایی خوبتون. با گوگل ترنسلیت کلید صبح بخیر رو پیدا کردم. این بخاری ها واقعا فوق العادست. یه سوال دیگه من از بانه میتونم ازین بخاری ها گیر بیارم؟ و سالم باشه؟
 • محسن قره خانیان
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام بنده بخاری نفتی برقی مارک ناسیونال مدل3. 3دارم که ابتدا ارور u13 ولی الان ارور h31 دارد، لطفا کمکم کنید متسکرم
 • حسن
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من یه بخاری مارک سانیو مدلA307دارم بردم سرویس کردم اما الان مانیتورش اصن روشن نمیشه
 • ابوذر
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام. میخام یک بخاری بخرم ولی نمیدونم مارک خوب کدومه. بخاری خوب رو چطوری تشخیص بدم. یکی هم دیدم سنسور زلزله اش کار نمیکرد، هرچی تکون میدادم خاموش نمیشد
  • 5 ماه پیش
   سلام. بخاری های ژاپنی همونطور که از کشور سازنده اش مشخصه همگی کیفیت خوبی دارند. البته چون استوک هستن ممکنه دچار مشکل شده باشن ولی در مجوع کیفیت تولید بالایی دارند. برند "رینای" یکی از بهترین برندهاست. معمولا این بخاری ها سنسور زلزله ندارن! یعنی در اثر تکون خوردن خاموش نمیشن تا زمانی که از حالت تعادل خارج بشن و بیوفتن روی زمین.
 • م.ش
  5 ماه پیش
  پاسخ
  سلام من از این بخاری ها خریداری کردم اولش یک بوی گازی به مشام میرسه علتش چیه
  • 5 ماه پیش
   سلام. اگر فقط موقع روشن کردن بوی خاصی احساس میشه ممکنه مربوط به مواد شیمیایی باشه که به کمک اون بخاری هارو تمیز میکنن. ممکنه تا مدتی این بو احساس بشه ولی اگر بو به صورت مداوم احساس میشه ممکنه بخاری نشتی داشته باشه و لازمه حتما بررسی بشه
 • موسوی
  6 ماه پیش
  پاسخ
  سلام.ی تعمیرکار در شیراز می خوام واسه تعمیر بخاری ژاپنی؟
 • علی
  6 ماه پیش
  پاسخ
  سلام وخسته نباشی من این بخاری روازیکی خریدم که عنوان کرد هم باگازشهری کارمیکنه وهم با کپسول،به علت نبود تعمیرکارباخودش. تماس گرفتم وژگلاتور روعوض کردم حالا مشکل اینجاست روشن نمیشه،مشکلش چی میتونه باشه
  • 6 ماه پیش
   سلام. این بخاری ها تنظیمات بسیار دقیقی دارند و تعویض ژیگلور به هیچ وجه توصیه نمیشه، مخصوصا توسط فرد غیرمتخصص. در تصویض غیراصولی ژیگلور حتی در صورت روشن شدن هم احتمال نشت گاز وجود داره. حتما به یک سرویس کار مراجعه کنید.
 • نظرات بیشتر نظرات بیشتر موجود نیست