توافق نامه کاربری و قوانین استفاده از فروشگاه اینترنتی لندیکا

به بخش قوانین و توافق نامه کاربری "لندیکا" خوش آمدید.
سایت لندیکا با مدیریت شرکت تجارت نوین (بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار - سهامی خاص) با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 با هدف توسعه و رونق تجارت الکترونیک کشور شروع به فعالیت نموده و از تمامی مجوزهای رسمی و قانونی در این زمینه برخوردار می باشد.

برخی از مجوزهای سایت لندیکا :

 1. اینماد 2 ستاره: دارای مجوز از مرکز توسعه تجارت الکترونیک در قالب نماد اعتماد الکترونیک (2 ستاره) کسب و کارهای اینترنتیمشاهده مجوز
 2. نماد ساماندهی: دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب نماد ساماندهی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتالمشاهده مجوز
 3. مجوز تصدی رسانه بر خط کاربر محور، از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال کشورمشاهده مجوز
 4. دریافت جواز کسب تجارت الکترونیک از سازمان اصناف کشور
 5. عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
 6. سرویس COD: اخذ مجوز و پیش نیازهای سرویس پرداخت در محل
 7. عضویت در سازمان امور مالیاتی با شماره اقتصادی 411577395937
 8. عضویت در نظام مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی
 9. دریافت گواهی SSL که باعث 2 ستاره شدن اینماد و تغییر دامنه از http به https گردیده و امنیت کامل پرداخت های آنلاین را تضمین می نماید
 10. دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی از بانک ملت و شبکه به پرداخت ملت و افزایش امنیت پرداخت به واسطه گواهی SSL
 11. دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی از بانک پاسارگاد و افزایش امنیت پرداخت به واسطه گواهی SSL

ثبت نام کاربران و ورود (خریداران و فروشندگان) به سایت لندیکا و استفاده از کلیه خدمات ارائه شده توسط آن، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات لندیکا می باشد. هر گونه فعالیتی در سایت، از جمله اقدام به خرید و ثبت سفارش کالا، ثبت نظر، شرکت در پروسه پیگیری سفارشات و غیره و همچنین فعالیت به عنوان تامین کننده، (نیاز به پذیرش قرارداد تامین و فروش کالا و طی کردن کلیه مراحل ثبت نام تامین کنندگان) به معنی پذیرش کامل کلیه شرایط و قوانین لندیکا در این توافق نامه و سایر توافق نامه ها و قوانین مندرج در سایت لندیکا، از سوی کاربر می باشد.

ماده 1-طرفین توافق نامه

این قرارداد ما بین شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 از یک طرف و کاربران اینترنتی سایت لندیکا، اعم از خریداران و فروشندگان و سایر افرادی که به هر نحو از این سایت استفاده مینمایند، از طرف دیگر، در جهت افزایش امنیت معاملات صورت گرفته بین کاربران در فضای مجازی منعقد می گردد. از این پس در اکثر بخش های این توافق نامه، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با نام لندیکا یا سایت یا شرکت خطاب میگردد و کلیه حقوق مادی و معنوی آن به شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) تعلق دارد.

ماده 2-موضوع توافق نامه

موضوع قرارداد عبارت است از ارائه سایتی مطمئن و قانونی با تمامی مجوزهای رسمی، جهت تبادل و خرید و فروش امن کالا به صورت اینترنتی، بین کاربران لندیکا که میتوانند به عنوان فروشنده یا خریدار یا هردو فعالیت نمایند. سایت لندیکا از طریق بازاریابی، تبلیغات و ارائه تسهیلات مختلف، زمینه را جهت خرید و فروش اینترنتی کالا توسط کاربران، فراهم آورده است.

ماده 3-اعتبار توافق نامه

طبق قوانین لندیکا، این توافق نامه از هنگامی که کاربری با آن موافقت نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قانونی یا قراردادی فسخ شود، معتبر خواهد بود.

ماده 4-شرایط و ضوابط

بند 1-4-عضویت در لندیکا

عضویت در سایت لندیکا برای افراد حقیقی و حقوقی ذیل بلامانع می باشد :
اشخاص حقیقی : تمام افراد بالای 18 سال می توانند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نمایند.
اشخاص حقوقی : هر مجموعه ای که در دفاتر ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشد می تواند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نماید.

جهت عضویت رایگان و استفاده از خدمات سایت لندیکا، نیاز به یک پست الکترونیک فعال (ایمیل) و یک خط تلفن همراه فعال بوده و کاربران میبایست هنگام ثبت نام، رمز عبور مناسبی برای خود تعیین نماید. با تکمیل موارد درخواستی و مطالعه و پذیرش قوانین سایت و توافق نامه کاربری و سایر قوانین مندرج در سایت، کد فعالسازی حساب کاربری از طریق پیامک برای متقاضی ارسال میگردد و پس از تایید این کد از طریق سیستم، کاربر به صورت رسمی و قانونی به عضویت سایت لندیکا درآمده و از این پس مسئولیت کلیه امور و اقدامات انجام گرفته توسط وی در سایت، بر عهده ایشان خواهد بود .

متقاضیان موظف میباشند قبل از عضویت، قوانین سایت و توافق نامه کاربری وسایر قوانین مرتبط را به طور کامل مطالعه نمایند، و عضویت در سایت لندیکا به منزله قبول بی قید و شرط تمام قوانین و توافق نامه های لندیکا می باشد، در غیر این صورت کاربر مجاز به استفاده از خدمات لندیکا نمی باشد.

عضویت در سایت لندیکا رایگان بوده و شناسه کاربری هر فرد به صورت خودکار توسط سیستم تولید میگردد.

از آنجا که اطلاع رسانی های لندیکا از طریق ایمیل و گاها پیامک صورت میگیرد، لذا کاربر موظف می باشد از آدرس ایمیل و شماره تلفن همراهی استفاده نماید که متعلق و در اختیار وی باشد.

کاربران موظف میباشند جهت عضویت یا اعلام هر گونه اطلاعات به صحت آدرس دامنه لندیکا https://www.Landika.com توجه نمایند .

کاربران متعهد میگردند تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد.

تبصره 1- کاربر حق فروش یا انتقال حساب خود یا استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2- در هنگام انجام اولین عملیات خرید و فروش در سایت، کاربران متعهد میگردند طبق درخواست لندیکا، اطلاعات هویتی خود را در کمال صداقت اعلام نموده (از جمله نام و نام خانوادگی – کد ملی – آدرس پستی – شماره حساب و شماره شبا بانکی و .... ) و عواقب عدم اعلام اطلاعات صحیح بر عهده کاربر می باشد.

تبصره 3- کاربران لندیکا میبایست هرگونه تغییر در اطلاعات ثبت شده، مانند شماره تلفن و آدرس و اطلاعات حساب بانکی خود را از طریق ویرایش اطلاعات حساب کاربری یا ارسال تیکت به اطلاع ما برسانند.

تبصره 4- اگر شماره کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر نماید، موظف خواهد بود در اسرع وقت اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نماید، در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه لندیکا نخواهد بود و عواقب تمام مشکلات احتمالی بر عهده کاربر می باشد. این اطلاعات در صفحه میز کار یا لندیکای من قابل دسترسی می باشد .

تبصره 5- حفاظت از تمام اطلاعات شخصی كاربران و حفظ حریم خصوصی آنها برای ما بسیار حائز اهمیت بوده و لندیکا متعهد میگردد اطلاعات دریافت شده از اعضاء و کاربران خود را فقط در امور مرتبط با معاملات استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایر افراد حقیقی و حقوقی و شرکت ها قرار ندهد، حتی نام و هویت تمام مشتریان نزد لندیکا محفوظ مانده و شامل قانون حفظ حریم خصوصی میگردد .
كاربر در هر زمان می تواند از طریق سیستم کاربری لندیکا یا تماس با ما جهت لغو عضویت خود در سایت لندیکا اقدام نماید و لندیکا به منظور نگهداری جزئیات اطلاعات و اقدامات کاربران و تراکنش های آنها، حساب کاربری وی را غیرفعال مینماید.

تبصره 6- تمام کاربران لندیکا با قبول این توافق نامه و ثبت نام در سایت لندیکا به عنوان خریدار یا تامین کننده موافقت خود را مبنی بر ایفای کلیه تعهدات مندرج در قوانین و توافق نامه کاربری لندیکا و مطالب درج شده در راهنمای سایت و سایر قوانین و شرایط مندرج در سایت لندیکا و کلیه قوانین و نکات مندرج در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک به آدرس enamad.ir اعلام میدارند.

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید .
در سایت لندیکا امکانات لازم جهت ارتباط کاربران با سایت و ارتباط کاربران با یکدیگر از طرق مختلف در نظر گرفته شده، با این حال کاربران میتوانند در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام و همچنین وجود هر گونه مشکل در روند معامله از طریق گزینه تماس با ما اقدام نموده و از راهنمایی جامع مسئولین لندیکا استفاده نمایند. ارتباط لندیکا با کاربران از طریق ارسال پیام به پنل کاربری و ایمیل کاربر و گاها از طریق ارسال پیامک صورت میگیرد.
ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق ارسال "پیام های خصوصی" بوده و تحت هیچ شرایطی کاربران نباید هیچ گونه اطلاعاتی که منجر به ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم آنها با یکدیگر میگردد را در اختیار هم قرار دهند.

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه، كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها، تذکرات و مکاتبات مندرج در سایت و پنل کاربری یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی اصلی کاربر، به روئیت وی می رسد. لذا (18) ساعت پس از درج اخطار یا ارسال تذکر یا پیام از طریق سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی، اخطار ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می گردد.

تبصره 9- طبق این توافق نامه، لندیکا اجازه دارد تمامی پیام های کاربران به یکدیگر را کنترل نموده و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، یا حاوی توهین و تمسخر و تبلیغات نامربوط و مطالب سیاسی و نامرتبط باشد را حذف یا ویرایش نماید، و عواقب ارسال پیامی خارج از این چهارچوب بر عهده کاربر خاطی بوده.

تبصره 10- چنانچه هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و مطالب مستهجل و غیر مرتبط یا مطالب سیاسی و غیر قانونی یا هرگونه اطلاعات تماس، توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت لندیکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نداشته و با فرد خاطی طبق قانون برخورد میگردد.

بند 2-4-عرضه کالا و خرید و فروش آن

برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک، توضیحات و غیره در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منحصرا متوجه کاربر خواهدبود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا مشخص گردد. جهت فعالیت به عنوان تامین کننده، لازم به پذیرش قرارداد تامین و فروش کالا و طی کردن کلیه مراحل ثبت نام تامین کنندگان می باشد.

تبصره 1- فروشگاه های برتر
سایت لندیکا تسهیلات و خدمات ویژه ای را برای فروشندگان خاص خود در نظر میگیرد که از جمله آنها میتوان به مدیریت فرایند ثبت و فروش کالا که شامل عکاسی حرفه ای از کالا، ثبت تصاویر و توضیحات کامل و سئوی کالا، تبلیغات رایگان برای فروشگاه و فروشنده مورد نظر در صفحات اصلی لندیکا و گاها تبلیغات متنوع خارج از سایت لندیکا، کنترل تمام مراحل فروش از ابتدا تا لحظه تسویه حساب با فروشنده، مدیریت و بروز رسانی موجودی کالاها و ثبت و بروز رسانی کالاهای جدید و کالاهای موجود، کنترل مستمر قیمت کالاها، قرار دادن کالاهای فروشگاه در شرایط فروش ویژه، کاهش پورسانت لندیکا تا 99 درصد، بر عهده گرفتن سیستم حمل و توزیع کالاهای فروشگاه مورد نظر و تلاش مستمر در راستای افزایش فروش و تعهد به انجام کلیه امور مربوط به آن فروشگاه . همکاری لندیکا به تامین کنندگان در قالب 3 نوع قرارداد امکان پذیر می باشد که جهت آگاهی از جزئیات آنها و کسب اطلاع از مفاد قرارداد و قوانین و شرایط تامین و فروش کالا میتوانید به قرارداد تامین و فروش کالا مراجعه نمایید.

تبصره 2- انجام معامله خارج از سایت لندیکا تحت هر شرایطی غیر مجاز بوده و تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت لندیکا غیر مجاز می باشد. همچنین استفاده از هرگونه متنی شامل لینک های خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران غیر مجاز می باشد.

بند 3-4-روش های پرداخت

لندیکا تمام مجوزهای لازم جهت فعالسازی درگاه های امن پرداخت اینترنتی را کسب کرده و از درگاه پرداخت بانک های مختلف جهت این سیستم استفاده مینماید .خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود و پرداخت اینترنتی امن وجه کالا اقدام نمایند.
پس از واریز وجه توسط خریدار، سیستم حسابداری سایت به صورت خودکار دستور ارسال کالا را صادر مینماید و با توجه به نوع قرارداد تامین کننده، کالا توسط سیستم ارسال کالای لندیکا یا توسط تامین کننده برای خریدار ارسال میگردد.

تبصره 1- جهت جلوگیری از زیان ها و خطرات احتمالی، لندیکا طبق قانون تمام مجوزها و مسائل امنیتی را در زمینه پرداخت امن اینترنتی در نظر گرفته است.

تبصره 2- لندیکا طبق شرایط خاصی امکان پرداخت در محل را نیز از طریق سیستم لندیکا اکسپرس فراهم آورده است، شرایط مذکور متناسب با زمان و سیاست های لندیکا میتواند تغییر نمایند، همچنین لندیکا میتواند در صورت نیاز امکان پرداخت در محل را از سایت حذف نموده یا برای مدتی آنرا تعلیق نماید.

بند 4-4-موارد ممنوعه

فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیتها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سایت و قانون اساسی کشور اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سایت، و احکام شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سایت لندیکا تا حد امکان از انجام هر یک از این امور جلوگیری مینماید و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی مسدود کردن حساب کاربر خاطی اعمال نماید، در هر صورت عواقب هر گونه فعالیت و خرید و فروش، که با احکام شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی در تضاد باشد بر عهده خریدار یا فروشنده خاطی بوده و لندیکا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نمیگیرد، لذا کلیه کالاها، مبادلات و معاملات، فعالیت ها و خدمات ممنوعه که طبق این قرارداد و مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز شناخته شوند، مشمول حمایت سایت نخواهند شد. (لیست کالاهای غیر مجاز در سامانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک به آدرس enamad.ir قابل مشاهده است و تمام کاربران متعهد به عدم خرید و فروش آنها میباشند)

تبصره 1- در صورت مشاهده هر گونه تخلف در نوع کالای ثبت شده و مبادلات و معاملات و فعالیت های یک کاربر، از سایرکاربران خواهش میشود در اسرع وقت مراتب تخلف را به اطلاع مسئولین لندیکا برسانند.

بند 5-4-تعرفه ها

تعرفه های مربوط به عرضه کالا و فروش آن و تهیه و تامین درگاهی امن جهت تبادل و خرید و فروش کالا بین کاربران و تدارک امنیت داد و ستد های اینترنتی برای تمام کاربران لندیکا که به عنوان خریدار و فروشنده فعالیت مینمایند، در بخش تعرفه ها و پورسانتهای لندیکا درج گردیده که متناسب با نوع قرارداد تامین و فروش کالا بوده و پرداخت آن بر عهده فروشنده می باشد و ربطی به خریدار ندارد. در عین حال لندیکا تعرفه های حاکم را برای فروشندگان و فروشگاه های خاص را تا 99 درصد کاهش میدهد.

سعی گردیده تعرفه های لندیکا در حدی پایین در نظر گرفته شود که باعث افزایش رضایت و فعالیت فروشندگان و رونق در تجارت الکترونیک کشور گردد، به طوری که این تعرفه ها به مراتب (بیش از 50 درصد) کمتر از تعرفه های فروشگاه های مشابه درنظر گرفته شده، در حالی که تسهیلات و سیستم کاربری لندیکا به مراتب پیشرفته تر و هوشمند تر و بروزتر می باشد. از طرف دیگر کاهش تعرفه ها و پورسانهای لندیکا علاوه بر رضایت تامین کنندگان، باعث رضایت خریداران از قیمت فروش کالاها نیز میگردد.

بند 6-4-تسویه حساب با فروشندگان

پس از فروش موفق کالا در لندیکا، مبلغ فاکتور به صورت پرداخت در محل (تحت شرایط خاص) یا پرداخت آنلاین از خریدار دریافت گردیده و از طریق پنل کاربری، ایمیل و گاها پیامک به فروشنده اطلاع رسانی خواهد شد تا متناسب با نوع قرارداد تامین کننده، در بازه زمانی مجاز کالای خود را جهت بسته بندی و ارسال به واحد بسته بندی لندیکا تحویل دهد یا شخصا اقدام به ارسال کالا برای خریدار نماید. پس از دریافت و تایید کالا توسط خریدار، وجه کالا بلافاصله به حساب کاربری فروشنده واریز میگردد و وی میتواند طبق ضوابط درخواست تسویه حساب نماید تا وجه مربوطه در بازه زمانی 10 دقیقه تا یک روز کاری به حساب بانکی وی واریز گردد.

اگر خریدار در زمان مجاز نسبت به تایید یا رد کالا اقدام ننماید ، سیستم به صورت خودکار کالا را تایید کرده و سهم فروشنده را به حساب کاربری وی واریز مینماید که فرایندی غیر قابل برگشت است، ضمن اینکه این نوع عملکرد خریدار برای او با امتیاز منفی همراه خواهد بود و تمام عواقب آن صرفا بر عهده وی بوده و در آینده حق اعتراض برای وی محفوظ نمی باشد.

بند 7-4-سیستم امتیازدهی لندیکا

لندیکا سیستم پیشرفته و هوشمندی را برای امتیاز دهی و نظر سنجی نسبت به عملکرد کاربران در نظر گرفته، بدین صورت که سیستم تمام عملکردهای مهم کاربران را زیر نظر گرفته و به واکنش های مهم آنها امتیاز میدهد و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی گاها حساب کاربری آنها را در زمینه فعالیتی خاص و نهایتا تمام فعالیت ها مسدود مینماید. از طرف دیگر کاربران نیز به عملکرد یکدیگر امتیاز میدهند که معیار خوبی برای انتخاب کاربران برتر می باشد.
سیستم امتیازدهی لندیکا گستره و دقیق بوده و با توجه به امتیاز کاربران و فروشگاه ها به آنها تسهیلات مختلفی اعطا می نماید یا از طرف دیگر حساب کاربری آنها را مسدود کرده و برایشان جریمه در نظر می گیرد.
به واسطه سیستم امتیاز دهی لندیکا و کاربران، میتوان تمام جزئیات عملکرد کاربران را در سابقه آنها مشاهده کرده و بهترین فرد را جهت انجام معامله انتخاب نمود.

ماده 5-اختلافات

سایت لندیکا و قوانین آن طوری طراحی گردیده که از بروز هرگونه اختلاف و نارضایتی بین کاربران جلوگیری شود، در عین حال سیستم جامعی برای حل اختلافات احتمالی که ممکن است بین طرفین معامله رخ دهد در نظر گرفته شده است که در بخش راهنمای سایت به تفصیل به آن اشاره گردیده. به طور کلی سیستم حل اختلاف لندیکا از بخش های مختلفی از جمله مذاکره طرفین معامله با هم، کسب تفاهم بین کاربران و اعلام و تایید شرط تفاهم توسط خریدار و فروشنده، ارجاع شکایت به هیئت داوری لندیکا و نهایتا ارجاع شکایت به مراکز قضایی تشکیل میگردد، در عین حال لندیکا تمام سعی خود را خواهد نمود تا بهترین کاربران را در عضویت سایت نگه دارد و در صورت بروز مشکلات احتمالی مبنای عملکرد لندیکا رفع سریع و دوستانه مشکل با همکاری متقابل طرفین معامله می باشد و در این راستا تمام توان خود را به کار خواهد گرفت . (شرایط عودت و گارانتی کالا در پیوست های 1 تا 3 مشروح است)

لندیکا سیستم پیشرفته ای جهت رفع مشکلات احتمالی که ممکن است بین خریدار و فروشنده رخ دهد طراحی نموده تا ضمن جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، راه را برای رفع اختلافات رخداده هموار کرده و سرعت بخشد، از جمله اقدامات لندیکا در این زمینه طراحی یک سیستم مذاکره دو جانبه بین خریدار و فروشنده است که در بستر سایت صورت میپذیرد و طرفین معامله میتوانند در کمال آرامش با هم مذاکره نموده و مشکل را حل نمایند و در نهایت شرط توافق توسط آنها اعلام و تایید میگردد و سپس با نظارت لندیکا بدان عمل میشود، همچنین لندیکا اقدام به طراحی یک سیستم داوری عادل نموده تا در صورت تمایل هر یک از طرفین معامله وارد عمل شده و پس از بررسی مشکل و مدارک و شواهد و مستندات اقدام به صدور رای نماید، رای صادره از طرف هیئت داوری لندیکا لازم الاجرا بوده و طرفین معامله ملزم به همکاری کامل با این هیئت می باشد . لندیکا تمام سعی و توان خود را جهت رفع بهتر و سریعتر مشکل به کار خواهد گرفت. لازم به ذکر است در صورت ارجاع مشکل به هیئت داوری لندیکا، طرفین معامله ملزم به قبول حکم هیئت داوری میباشند. در راستای قوانین حل اختلاف، توجه به موارد ذیل الزامی می باشد:

 1. فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد و رای هیئت داوری لندیکا با توجه به این توافق نامه و مستندات موجود صادر می گردد.
 2. هر اقدام و عملکردی از طرف کاربران سایت، به منزله پذیرش قوانین و توافق نامه کاربری لندیکا می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، این توافق نامه مبنای قانونی و رسمی عملکرد لندیکا و کاربران آن می باشد.
 3. خریدار میبایست بلافاصله پس از دریافت کالا نسبت به تست و کنترل و نهایتا تایید کالا اقدام نماید، بدیهی است عدم تایید کالا با استناد به دلایل پوچ و غیر منطقی تنها به ضرر خود او بوده و عواقب آن بر عهده خریدار می باشد.
 4. خریدار جهت بررسی و تست و تایید کالا زمان کافی دارد و این زمان بسته به نظر فروشنده میتواند افزایش یابد.
 5. اگر ثابت شود که دعوای مطرح شده از طرف خریداری واهی بوده، کاربر مربوطه موظف است خسارات وارده به فروشنده و لندیکا را مطابق نظر هیئت داوری لندیکا جبران نماید و در صورتیکه کاربری با مشكل روبرو شده و لندیکا را در بروز آن مقصر بداند، لازم است موضوع را با لندیکا در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق تر نسبت به حل مساله اقدام شود.
 6. در پیوست 1 "شرایط و قوانین عودت (بازگشت) کالا" و در پیوست 3 "شرایط و قوانین پذیرش گارانتی تعویض و تعمیر کالا" ذکر گردیده.

تبصره - نظرات، امتیازها و پرسش و پاسخ هایی که کاربران در خصوص کالاها در سایت درج مینمایند، نظر و تجربه شخصی آنها نسبت به کالای مذکور بوده و برای لندیکا هیچ گونه مسئولیتی ایجاد نمیکند.

ماده 6-اختیارات لندیکا

اقدامات احتمالی لندیکا در برابر کاربرانی که قوانین و مفاد توافق نامه را رعایت نمی نمایند شامل موارد ذیل خواهد بود:

 1. توقف انجام تراکنش ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت وی
 2. اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داد شده است
 3. اطلاع رسانی به مشتریان و سایر کاربران در مورد فعالیت های کاربر خاطی
 4. امتناع از ارائه ی خدمات آتی
 5. قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
 6. حذف و یا ویرایش پیام های ارسالی کاربران به یکدیگر

تبصره - در جهت حفط منابع سایت و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، فروشگاه های آزمایشی و غیر فعال و بدون محتوا و بعضا تک کالا حذف خواهند شد.

ماده 7-حقوق و مالکیت سایت

دامنه”Landika.com” و “Landika.ir” و نام تجاری "لندیکا" و تمام آرم و علائم و لوگوها و تصاویر و فیلم های کالاها و کلیه مطالب و مندرجات ثبت گردیده در سایت لندیکا و همچنین ایده های اختصاصی و خدمات منحصر به فرد ارائه شده در لندیکا و کلیه اسناد، توافقنامه ها، فرم ها، درخواست ها، طرح سربرگ صفحات، شکل های گرافیکی و هر طرح و ایده و مطلبی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مربوط به لندیکا باشد، انحصارا متعلق به سایت "لندیکا" و "شرکت بهینه سازان مبکتر تجارت نوین اسرار – سهامی خاص" با شماره ثبت 62335 و شناسه ملی 14005997875 و شماره اقتصادی 411577395937 می باشد و هرگونه کپی برداری، ایده برداری، و استفاده مستقیم و غیر مستقیم از موارد مذکور، بدون دریافت اجازه نامه کتبی از مدیریت سایت لندیکا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
قانون حاکم بر سایت لندیکا و این توافق نامه در چهارجوب قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ماده 8-شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

تمام کاربران با قبول این توافقنامه میپذیرند که شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) و سایت لندیکا هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات وارده، ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر، غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار و غیر قانونی و بر خلاف عرف و شرع و دین و مذهب و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت چنین مواردی اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد و با فرد خاطی برخورد خواهد شد. . لندیکا در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر و مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
لندیکا در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می گیرد، ملزم به ارائه توضیح و مدرک نمی باشد.

توجه مهم : پذیرش این توافق نامه و قوانین سایت، به منزله مطالعه کامل و پذیرش تمام مفاد راهنمای سایت و قرارداد و قوانین تامین و فروش کالا و سایر قوانین مندرج در سایت لندیکا می باشد و کاربران علاوه بر پایبندی به مفاد این توافق نامه، متعهد میگردند به کلیه مفاد قرارداد تامین و فروش کالا و توضیحات و قوانین ذکر شده در راهنمای جامع و سایر قوانین مندرج در سایت پایبند بوده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیتی که ناقض قوانین مذکور باشد، کلیه عواقب محتمله بر عهده کاربر می باشد.

ماده 9-شرایط و قوانین ثبت نظرات و پرسش و پاسخ

لندیکا جهت رفاه حال کاربران و احترام به نظرات و پرسش های آنها، بخشی را با عنوان "نظرات و پرسش ها" طراحی کرده و در صفحه کالاها قرار داده تا خریداران و کاربران و اعضای سایت و همچنین کاربران مهمان که در مورد کالای مربوطه صاحب نظر هستند یا تجربه خاصی دارند نظرات و پرسش های خود را مطرح نمایند و از این طریق به انتخاب راحت تر خریداران مبنی بر خرید یا عدم خرید آن کالا کمک نمایند.

مطالبی که توسط کاربران در سایت مطرح میشود، باید در چهارچوب قوانین ثبت نظرات انجام گیرد تا مجوز نمایش در سایت را کسب نماید، بدین صورت که تمام نظرات و پرسش هایی که توسط کاربران ثبت میشود، قبل از نمایش در سایت باید توسط کارشناسان محتوای سایت بررسی و تایید گردند، بدیهی است که در صورت عدم رعایت قوانین سایت، و قوانین ثبت نظر و پرسش و پاسخ، امکان نمایش آن در سایت فراهم نمیگردد.

بدیهی است که لندیکا در قبال صحت یا نادرستی نظرات منتشرشده و پیشنهاد کاربران مبنی بر خرید یک کالا یا خرید از یک تامین کننده ، مسئولیتی نداشته و نمایش آنها در سایت به معنی تایید لندیکا نمی باشد و فقط مبنایی جهت به اشتراک گذاشتن نظر دیگران می باشد.

جهت ثبت هر گونه مطلب و نظر به صورت عمومی و خصوصی و همچنین مطرح نمودن پرسش و پاسخ دادن به سوال دیگران رعایت قوانین زیر برای کاربران الزامی می باشد:

 1. یکی از مهمترین اصولی که در ثبت نظرات و پرسش و پاسخ ها اهمیت دارد، اصل ادب گرایی و احترام متقابل، حفظ حرمت کاربران، فروشندگان، و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد لذا همواره از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز نمایید، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر شما میگردد.
 2. تمام کاربران میتوانند نظرات شخصی خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر نمایند؛ حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، لذا در صورت مشاهده نظرات اشتباه و جانب گرایانه نباید کاربر مربوطه را مخاطب قرار دهید و از وی انتقاد نمایید. بدیهی است یکی از مهمترین قوانین ثبت نظر، اصل ادب گرایی و احترام متقابل است.
 3. کلیه مطالب را به صورت فارسی تایپ نموده و اصول زیبایی نگاری را حفظ نمایید، به عنوان مثال تا حد امکان از اموجی و شکلک ها استفاده نکنید، از یک کلمه یا حرف به صورت مکرر و متعدد استفاده نکنید، حروف و کلمات خود را نکشید و از هر عملکردی که باعث نامتعارف شدن متن میگردد پرهیز نمایید.
 4. برای نظرات و پرسش و پاسخ های خود یک عنوان و تیتر مناسب انتخاب نمایید تا باعث جلب توجه و افزایش تمایل دیگران به مطالعه متن شما گردد.
 5. در هنگام ثبت نظر در مورد یک کالا بهتر است به نقاط قوت و ضعف آن کالا اشاره نمایید (تنها نقاط ضعف یا قوت کالا را ذکر نکنید، بلکه هر دو را در کنار هم بیان نمایید) و در صورت امکان تجربه شخصی خود در استفاده از آن کالا را در اختیار دیگران نیز قرار دهید، همچنین از بیان مطالبی که نسبت به آن تردید دارید پرهیز نمایید.
 6. در بیان نظراتتان از اغراق و بزرگنمایی پرهیز نمایید و بیان مطالبی که باعث جلب توجه و انحراف اذهان کاربران در مورد یک کالا یا یک تامین کننده میشود پرهیز نمایید.
 7. در هنگام ثبت نظر در مورد یک فروشگاه یا تامین کننده به هیچ وجه از عبارات توهین آمیز و خارج از عرف استفاده نکنید، حتی اگر از آن تامین کننده ناراضی هستید یا قصد ارسال پیام خصوصی دارید.
 8. در بیان نقد و نظرات خود از بیان مطالب غیر ضروری پرهیز نمایید و اصل خلاصه نویسی را جهت احترام به وقت کاربرانی که نظر شما را مطالعه مینمایند، مدنظر قرار دهید.
 9. از بیان مطالب و نظرات نامرتبط پرهیز نمایید و هر از هر مطلب در حای مناسب آن استفاده نمایید.
 10. پرسش و پاسخ های خود را به صورت کوتاه و مختصر و فقط یک بار مطرح نمایید و از ثبت هر گونه اطلاعات شخصی و ارتباطی در مورد خود و سایر فروشگاه های حقیقی و مجازی دیگر جدا خودداری فرمایید.
 11. پرسش و پاسخ های خود را تنها به کالای مربوطه معتوف نمایید و جهت مطرح نمودن سوالات کلی در زمینه ثبت سفارش و خدمات پس از فروش و سوالات مربوط به کلیات سایت را از طریق بخش "تماس با ما" مطرح نمایید.
 12. از مطرح کردن سوالات نامربوط پرهیز نمایید و اگر در مورد سوال کاربری اطلاعات کافی ندارید از پاسخدهی به آن پرهیز نمایید.
 13. از بیان اطلاعات شخصی خود و دیگران، مثل شماره تماس،ایمیل، تلگرام و سایر راه های ارتباطی جدا خودداری فرمایید.
 14. متن خود را با لهجه و عبارات مختص به گویش های منطقه ای از تایپ نکنید و از ادبیات نوشتاری به جای ادبیات محاوره ای استفاده نمایید.
 15. از بیان هر گونه مطالب سیاسی و توهین به اشخاص، نژادها، ادارات و سازمانهای مختلف جدا پرهیز نمایید و مطلب خود را در چهارچوب اخلاقیات و احترام به سنت ها و قانون اساسی کشور بیان کنید، در غیر این صورت علاوه بر عدم نمایش آن در سایت، ممکن است باعث مسدودی حساب شما و بروز مشکلات قانونی و پیگیری های قضایی گردد.

ماده 10-اصلاح توافق نامه و شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و موارد فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.