menu دسته بندی ها
0
ثـــــبت کــــــــالا

قوانین لندیکا

قوانین خرید، فروش و فعالیت در لندیکا

توافق نامه کاربری و قوانین لندیکا

 

به قوانین و توافق نامه کاربری "لندیکا" خوش آمدید.

سایت لندیکا به مدیریت شرکت تجارت نوین (بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار - سهامی خاص) با شماره ثبت 3854 و شناسه ملی 14005997875 ، با هدف توسعه و رونق تجارت الکترونیک کشور طراحی گردیده و از تمامی مجوزهای رسمی و قانونی در این زمینه برخوردار میباشد.

 

برخی از مجوزهای سایت لندیکا :

1 دارای مجوز از وزارت صنعت و معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران

2 - دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران

3 دارای مجوز از مرکز توسعه تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران

4 دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال جمهوری اسلامی ایران

5 - نماد اعتماد ااکترونیک کسب و کارهای اینترنتی

6 نماد ساماندهی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

7 عضویت در انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی

8 در حال دریافت مجوز از سازمان فناوری اطلاعات کشور

9 دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی از بانک ملت-شرکت به پرداخت ملت

10 - دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی از بانک پاسارگاد

11 - دارای درگاه پرداخت امن اینترنتی شرکت ایران کیش

 

**شما میتوانید تمام مجوزهای لندیکا را به تفصیل در بخش "مجوزهای لندیکا" مشاهده و بررسی نمایید.

ماده 1- طرفین توافق نامه

این قرارداد فی ما بین شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با شماره ثبت 3854 و شناسه ملی 14005997875 از یک طرف و کاربران اینترنتی سایت لندیکا ، اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر ، در جهت افزایش امنیت معاملات صورت گرفته بین کاربران در فضای مجازی منعقد می‏گردد.

از این پس در اکثر بخش های این توافق نامه ، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) با نام لندیکا یا سایت خطاب میگردد و کلیه حقوق مادی و معنوی سایت لندیکا به شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) تعلق دارد.

ماده 2- موضوع توافق نامه

موضوع قرارداد عبارت است از طراحی و ارائه سایتی مطمئن و قانونی با تمامی مجوزهای رسمی ، جهت تبادل و خرید و فروش امن کالا به صورت اینترنتی ، بین کاربران لندیکا که میتوانند به عنوان فروشنده یا خریدار یا هردو فعالیت نمایند. سایت لندیکا از طریق ارائه تسهیلات مختلف ، زمینه را جهت خرید و فروش اینترنتی کالا توسط کاربران ، فراهم آورده است

ماده 3- اعتبار توافق نامه

طبق قوانین لندیکا ، این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قانونی یا یکی از دلایل قراردادی فسخ شود، معتبر خواهد بود.

ماده 4- شرایط و ضوابط

  بند 4-1- عضویت در لندیکا

عضویت در سایت لندیکا برای افراد حقیقی و حقوقی ذیل بلامانع میباشد :

اشخاص حقیقی : تمام افراد بالای 18 سال می‌توانند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نمایند. 
اشخاص حقوقی : هر مجموعه ای که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشد می‌تواند در لندیکا عضو شده و از خدمات آن به عنوان خریدار یا فروشنده یا هر دو استفاده نماید.

 

جهت عضویت رایگان و استفاده از خدمات سایت لندیکا ، نیازمند یک پست الکترونیک فعال (ایمیل) و یک خط تلفن همراه میباشد و کاربران میبایست  هنگام ثبت نام ، رمز عبور مناسبی برای خود تعیین نماید. با تکمیل موارد ذکر شده و مطالعه و پذیرش قوانین سایت و توافق نامه کاربری ،  کد فعالسازی حساب کاربری از طریق پیامک برای متقاضی ارسال میگردد و پس از تایید این کد از طریق سیستم ، کاربر به صورت رسمی و قانونی به عضویت سایت لندیکا درآمده و از این پس مسئولیت کلیه امور و اقدامات انجام گرفته  توسط وی در سایت ، بر عهده ایشان خواهد بود .

متقاضیان موظف میباشند قبل از عضویت ، قوانین سایت و توافق نامه کاربری را به طور کامل مطالعه نمایند ، و عضویت در سایت لندیکا به منزله قبول بی قید و شرط توافق نامه کاربری و قوانین لندیکا میباشد ، در غیر این صورت کاربر مجاز به استفاده از خدمات لندیکا نمیباشد.

عضویت در سایت لندیکا رایگان میباشد و شناسه کاربری هر فرد به صورت خودکار توسط سیستم تعیین میگردد.

از آنجا که اطلاع رسانی های لندیکا از طریق ایمیل و گاها پیامک صورت میگیرد ، لذا کاربر موظف میباشد از آدرس ایمیل و شماره تلفن همراهی استفاده نماید که در اختیار او بوده و متعلق به وی باشد .

کاربران موظف میباشند جهت عضویت یا اعلام هر گونه اطلاعات به  صحت آدرس دامنه لندیکا (www.Landika.com) توجه نمایند .

کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد.


تبصره 1- کاربر حق فروش یا انتقال حساب خود یا استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.


تبصره 2- در هنگام انجام اولین عملیات خرید و فروش در سایت ، کاربران متعهد میگردند طبق درخواست لندیکا ، اطلاعات هویتی خود را در کمال صداقت اعلام نموده (از جمله نام و نام خانوادگی
کد ملی آدرس پستی شماره حساب و شماره شبا بانکی و .... ) و عواقب عدم اعلام اطلاعات صحیح بر عهده کاربر میباشد.

 

تبصره 3- کاربران لندیکا میبایست هرگونه تغییر در اطلاعات ثبت شده ، مانند شماره تلفن و آدرس و اطلاعات حساب بانکی خود را از طریق فرم های تماس با ما یا ویرایش اطلاعات حساب کاربری یا ارسال تیکت  به اطلاع ما برسانند.


تبصره 4- اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نماید ، در غیر این صورت  هیچ گونه مسئولیتی متوجه لندیکا نخواهد بود و عواقب تمام مشکلات احتمالی بر عهده کاربر میباشد. این اطلاعات در صفحه "میز کار" یا "لندیکای من" قابل دسترسی میباشد .
 


تبصره 5- حفاظت از تمام اطلاعات شخصی كاربران و
حفظ حریم شخصی آنها برای لندیکا بسیار حائز اهمیت می باشد و لندیکا متعهد میگردد اطلاعات دریافت شده از اعضاء و کاربران خود را فقط در امور مرتبط با معاملات و تبلیغات سایت استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایر  افراد و شرکت ها قرار ندهد ، حتی نام و هویت تمام مشتریان  نزد لندیکا محفوظ مانده و شامل قانون حفظ حریم شخصی میگردد .

 

 

 

كاربر در هر زمان می تواند از طریق سیستم کاربری لندیکا یا تماس با ما جهت لغو عضویت  خود در سایت لندیکا  اقدام نماید و لندیکا به منظور نگهداری جزئیات  اطلاعات و اقدامات کاربران و تراکنش های آنها، حساب کاربری وی  را غیرفعال مینماید ولی از پایگاه داده های خود خارج نمی کند.


تبصره 6- کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای کلیه تعهدات مندرج در
 قوانین لندیکا و توافق نامه کاربری  و مطالب درج شده در راهنمای  سایت اعلام میدارد. 

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید .

  

در سایت لندیکا امکانات لازم جهت ارتباط کاربران با سایت و ارتباط کاربران با یکدیگر از طرق مختلف در نظر گرفته شده ، با این حال کاربران میتوانند در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام و همچنین وجود هر گونه مشکل در روند معامله از طریق گزینه  "تماس با ما"  استفاده نمایند و از راهنمایی جامع مسئولین لندیکا استفاده نمایند.

ارتباط لندیکا با کاربران از طریق ارسال پیام به پنل کاربری و ایمیل کاربر و گاها از طریق ارسال پیامک صورت میگیرد .

ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق ارسال "پیام های خصوصی"  بوده و تحت هیچ شرایطی کاربران نباید هیچ گونه اطلاعات ارتباطی که منجر به ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم آنها با یکدیگر  میگردد  را در اختیار هم قرار دهند .

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها ، تذکرات و مکاتبات ، مندرج در سایت و پنل کاربری اعضاء و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی اصلی کاربر، به رویت وی می‏رسد. لذا 18 ساعت پس از درج اخطار یا ارسال تذکر یا پیام از طریق سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی ، اخطار، ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می‌گردد.  


تبصره 9- طبق این توافق نامه، لندیکا اجازه دارد تمامی پیام های کاربران به یکدیگر را کنترل نموده  و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، یا  حاوی توهین و تمسخر و تبلیغات نامربوط و مطالب سیاسی و نامرتبط باشد را حذف یا ویرایش نماید، و عواقب ارسال پیامی خارج از این چهارچوب بر عهده کاربر خاطی بوده.

تبصره 10- چنانچه هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و مطالب مستهجل و غیر مرتبط یا مطالب سیاسی و غیر قانونی یا هرگونه اطلاعات تماس، توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت لندیکا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نداشته و با فرد خاطی طبق قانون برخورد کرد.

   4-6- عرضه کالا و خرید و فروش آن

برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک ، توضیحات و غیره در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منحصرا متوجه کاربر خواهدبود. فروشنده می بایست ضمن تشریح کامل وضعیت کالا، کلیه شرایط مربوط به فروش آنرا نیز اعلام نموده و نوع فروش کالا نیز باید دقیقا مشخص گردد . 


تبصره 11- فروشگاه های برتر

سایت لندیکا تسهیلات و خدمات ویژه ای را برای فروشندگان خاص خود در نظر میگیرد که از جمله آنها میتوان به مدیریت فرایند ثبت و فروش کالا که شامل عکاسی حرفه ای از کالا ، ثبت تصاویر و توضیحات کامل کالا ، تبلیغات رایگان برای فروشگاه و فروشنده مورد نظر در صفحات اصلی لندیکا و گاها تبلیغات متنوع خارج از سایت لندیکا ، کنترل تمام مراحل فروش از ابتدا تا لحظه تسویه حساب با فروشنده ، مدیریت و بروز رسانی موجودی کالاها و ثبت و بروز رسانی کالاهای جدید و کالاهای موجود ، کنترل مستمر قیمت کالاها ، قرار دادن کالاهای فروشگاه در شرایط فروش ویژه ، کاهش تعرفه های لندیکا تا صفر درصد ، بر عهده گرفتن سیستم حمل و توزیع کالاهای فروشگاه مورد نظر و  تلاش مستمر در راستای افزایش فروش و تعهد به انجام کلیه امور مربوط به آن فروشگاه .

برای آگاهی از تسهیلات ویژه لندیکا میتوانید با واحد "فروشگاه های برتر" تماس حاصل فرمایید.

 

قبل از فروش کالا ، کاربر باید اطمینان حاصل نماید که کالای وی جزو کالاهای مجاز میباشد (لیست کالاهای مجاز) و همچنین ایشان برای فروش کالا باید طبق ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل نماید ، برای فروش کالا میتواند از 2 روش ذیل استفاده نماید:

1.        فروش عادی کالا : فروشنده کالایی را با قیمت ثابت در سایت عرضه نماید.

2.        فروش مزایده ای کالا : فروشنده کالای خود را به روش مزایده ای در سایت عرضه مینماید و مبلغی به عنوان حداقل مبلغ کالا برای آغاز مزایده تعیین میکند ، همچنین میتواند زمان مزایده را به دلخواه انتخاب نماید ، در پایان مزایده ،خریداری که بیشترین پیشنهاد قیمت را اعلام نموده باشد بعنوان برنده مزایده شناخته می شود و از طرف سایت به ایشان اطلاع رسانی خواهد شد. خریدار برنده موظف خواهد بود طی زمان 12+24 ساعت نسبت به خرید آن کالا اقدام نماید، اگر خریدار ظرف این مدت مبلغ کالا را پرداخت نکند، علاوه بر جریمه و دریافت امتیاز منفی ، قفل مزایده شده و تا اطلاع ثانوی امکان شرکت در سایر مزایدات سایت را نخواهد داشت و سپس نفر دوم مزایده بعنوان برنده شناخته خواهد شد. ارائه پیشنهاد قیمت در یک مزایده به معنی قبول کردن کلیه شرایط مزایده و وضعیت و شرایط کالا بوده که در بخش مربوطه (صفحه نمایش کالا) و توسط فروشنده اعلام گردیده. 
پس از مشخص شدن برنده مزایده توسط سایت ، و پرداخت وجه مزایده توسط برنده مزایده ، فروشنده موظف است ظرف مدت 18+36 ساعت نسبت به ارسال کالا اقدام نماید. (36 ساعت اولیه با امتیاز مثبت و 18 ساعت آخر با امتیاز منفی همراه است ، سیستم به صورت خودکار و با توجه به سرعت عمل کاربر به وی امتیاز های مختلفی میدهد)

تبصره 12 : در روش فروش عادی ، فروشنده میتواند امکان "پیشنهاد قیمت کمتر" را برای کالای خود فعال نماید ، این امکان به خریدار اجازه میدهد قیمتی کمتر از قیمت کالا به فروشنده پیشنهاد دهد و در صورت موافقت فروشنده با پیشنهاد وی ، از طریق پرداخت مبلغ مذکور ، کالا را خریداری نماید. همچنین در مزایدات ، فروشنده میتواند امکان "خرید فوری" را برای کالای خود فعال نموده و مبلغی نیز جهت خرید فوری آن تعیین نماید ، در این حالت خریداری که میخواهد قبل از پایان مزایده کالا را خریداری نماید میتواند از امکان خرید فوری برای این امر استفاده نماید ، تعیین مبلغ خرید فوری بر عهده فروشنده بوده و ربطی به لندیکا ندارد.

تبصره 13- ویرایش کالا یا ابطال مزایده پس از دریافت اولین پیشنهاد مجاز نیست و در مواقع اضطراری فروشنده میبایست از طریق تماس با لندیکا مشکل خود را حل نماید.

تبصره 14- فروشنده ای که حداقل یک پیشنهاد قیمت معادل یا بالاتر از قیمت پایه کالا دریافت کند متعهد به فروش کالا به بالاترین پیشنهاد ارائه شده می باشد مگر اینکه: 

نام کالا در لیست کالاهای ممنوعه باشد.

خریدار براساس مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به خریداری کالا نباشد.


تبصره 15- خریداران و فروشنده حق ایجاد اخلال و دستکاری در قیمت و روند فروش کالاهایی که به صورت مزایده ای ارائه گردیده را ندارند ، همچنین فروشنده تحت هیچ شرایطی و با هیچ حساب کاربری دیگری حق ثبت پیشنهاد برای کالای خود را نداشته و نباید با دیگران جهت ارائه پیشنهاد قیمت همدستی نماید و نظم و روند مزایده ی کالای خود را به هم بزند.


تبصره 16- انجام معامله خارج از سایت لندیکا تحت هر شرایطی غیر مجاز بوده و تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت لندیکا ممنوع میباشد. همینطور استفاده از هرگونه متنی شامل لینک های خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران غیر مجاز میباشد.

 

فروشنده پس از فروش کالایش ، میبایست ظرف مدت 18+36 ساعت (36 ساعت اولیه با امتیاز مثبت و 18 ساعت آخر با امتیاز منفی همراه است ، سیستم به صورت خودکار و با توجه به سرعت عمل کاربر به وی امتیاز های مختلفی میدهد) جهت ارسال کالای مورد نظر به آدرس خریدار اقدام نماید ، در این راستا فروشنده موظف میباشد از همان روش ارسالی استفاده نماید که در هنگام ثبت کالا اعلام نموده است ، مگر با اجازه و هماهنگی خریدار که از طریق ارسال پیام اختصاصی صورت گرفته باشد و در صورت لزوم قابل استناد باشد.

 

تبصره 17 : برای سفارشات و معاملات بین شهری ، فروشنده میبایست از روش های ارسالی که مورد تایید لندیکا میباشد استفاده نماید ، در غیر این صورت عواقب بروز هرگونه مشکل بر عهده وی بوده و در صورت استفاده از روش های غیر قابل تایید برای ارسال ، مشمول "سیستم حمایت لندیکا از فروشنده" نمیگردد. از جمله روش های ارسالی که مورد تایید لندیکا میباشد عبارتند از ، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ، شرکت تیپاکس و شرکت TPG ، شرکت چاپار ، پس کرایه با امکان رهگیری مرسوله ، شرکت سپید بال (جهت ارسال اوراق بهادار)  و سایر روش هایی که مورد تایید لندیکا بوده و دارای مجوز رسمی از جمهوری اسلامی ایران باشد و به مرسوله ها کد رهگیری معتبر تخصیص دهد ، ضمنا جهت اطلاعات بیشتر در زمینه روش های ارسال مورد تایید لندیکا ، میتوانید با پشتیبانی لندیکا تماس حاصل فرمایید.

برای مرسولات درون شهری فروشنده میتواند از روش های مختلف ارسال از جمله شرکت های حمل بار درون شهری ، پیک های موتوری ، آژانس ، تحویل شخصی ، استفاده از سیستم تحویل کالای لندیکا (در صورت وجود) و سایر روش های ممکن و مطمئن.

 

تبصره 18 : فروشندگان موظف میباشند با توجه به وزن و ابعاد مرسوله و همچنین با استفاده از سایت تخمین هزینه پست و اپلیکیشن آن که در راهنمای سایت به آن اشاره شده ، هزینه ارسال منصفانه ای برای ارسال درون شهری و برون شهری کالای خود در نظر بگیرند ، همچنین پس از ارسال کالا و تعیین هزینه دقیق ارسال ، فروشنده میتواند اضافه دریافت خود بابت هزینه ارسال را به خریدار عودت داده یا کسری هزینه ارسال خود را از خریدار طلب نماید ، ولی لندیکا در این زمینه هیچ مسئولیتی را بر عهده نگرفته و طرفین ملزم به پرداخت اختلاف هزینه ارسال نمیباشند.

  

در صورتی که اقدامات کاربری به هر نحو ، باعث ایجاد خسارت برای سایر کاربران و یا حتی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر گردد ، جبران کامل خسارات بر عهده کاربر مذکور بوده

فروشنده موظف خواهد بود کالاهایی را که موجود ندارد در سایت لندیکا ثبت ننماید .

 حالت های مختلفی جهت پرداخت هزینه ارسال کالا در لندیکا طراحی گردیده که به تفصیل در راهنمای جامع لندیکا بدان اشاره گردیده ، هنگامی که هزینه ارسال کالا بر عهده  خریدار میباشد یا حالت ارسال نیم بها برای کالا در نظر گرفته شده ، فروشنده باید در هنگام تحویل کالا به شرکت حمل ، هزینه کامل ارسال را نقدا پرداخت نماید و پس از وصول کالا توسط خریدار ، هزینه حمل دریافت شده از خریدار به همراه وجه کالا پس از محاسبه کسورات ، به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

1.        فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد .

2.        خریداران برای شرکت در مزایدات محدودیت دارند و در ابتدای عضویت در لندیکا فقط میتوانند در دو مزایده به صورت همزمان شرکت نمایند و عملکرد آنها در این دو مزایده مبنایی برای شرکت در مزایدات بعدی آنها خواهد بود .

3.        خریدار میبایست بلافاصله پس از دریافت کالا نسبت به تست و کنترل و نهایتا تایید کالا اقدام نماید ، بدیهی است عدم تایید کالا با استناد به دلایل پوچ و غیر منطقی تنها به ضرر خود او بوده و عواقب چنین رفتاری بر عهده وی میباشد.

4.        خریدار جهت بررسی و تست و تایید کالا زمان کافی دارد و این زمان بسته به نظر فروشنده میتواند افزایش یابد .

5.        اگر ثابت شود که دعوای مطرح‌ شده از طرف خریداری واهی بوده، کاربر مربوطه موظف است خسارات وارده به فروشنده و لندیکا را مطابق نظر هیئت داوری لندیکا جبران نماید و در صورتیکه کاربری با مشكل روبرو شده و لندیکا را در بروز آن مقصر بداند، لازم است موضوع را با لندیکا در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق‌تر نسبت به حل مساله اقدام شود.

   4-7- روش های پرداخت

لندیکا تمام مجوزهای لازم جهت فعالسازی درگاه های امن پرداخت اینترنتی را کسب کرده و از درگاه پرداخت بانک های مختلف جهت این سیستم استفاده مینماید .خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود و پرداخت اینترنتی امن وجه کالا اقدام نمایند. 

پس از واریز وجه توسط خریدار، سیستم حسابداری سایت به صورت خودکار از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و کالا توسط فروشنده برای وی ارسال میگردد. 

تبصره 19- برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، لندیکا طبق قانون تمام مجوزها و مسائل امنیتی را در زمینه پرداخت امن اینترنتی در نظر گرفته است.

 

تبصره 20 لندیکا درصدد میباشد از روشهای دیگری نیز جهت پرداخت وجه کالا استفاده نماید که اطلاعیه آنها در زمان مقتضی به استحضار کاربران محترم خواهد رسید.

   4-8- موارد ممنوعه

فروشندگان ابتدا باید از مطابقت داشتن فعالیتها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سایت و قانون اساسی کشور اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سایت، و احکام شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سایت لندیکا تا حد امکان از انجام هر یک از این امور جلوگیری نموده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال نماید.

(جهت مشاهده لیست موارد ممنوعه اینجا را کلیک فرمایید) 

تبصره 21 : کلیه کالاها ، مبادلات و معاملات ، فعالیت ها و خدمات ممنوعه که طبق این قرارداد و مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز شناخته شوند ، مشمول حمایت سایت نخواهند شد.

تبصره 22 : در صورت مشاهده هر گونه تخلف در نوع کالای ثبت شده ، مبادلات و معاملات و فعالیت ها ، از سایرکاربران خواهش میشود در اسرع وقت از طریق گزارش تخلف مراتب را به استحضار مسئولین لندیکا برسانند .

   4-9- تعرفه ها

تعرفه های مربوط به عرضه کالا و فروش آن و تهیه و تامین درگاهی امن جهت تبادل و خرید و فروش کالا بین کاربران و تدارک امنیت داد و ستد های اینترنتی برای تمام کاربران لندیکا که به عنوان خریدار و فروشنده فعالیت مینمایند، در بخش "تعرفه های لندیکا" درج گردیده که پرداخت آن بر عهده فروشنده بوده و ربطی به خریدار ندارد. در عین حال لندیکا تعرفه های حاکم را برای فروشندگان و فروشگاه های خاص تا صفر درصد کاهش میدهد.

سعی گردیده تعرفه های لندیکا در حدی پایین در نظر گرفته شود که باعث افزایش رضایت و فعالیت فروشندگان و رونق در تجارت الکترونیک کشور گردد ، به طوری که این تعرفه ها به مراتب (بیش از 50 درصد) کمتر از تعرفه های فروشگاه های مشابه درنظر گرفته شده ، در حالی که تسهیلات و سیستم کاربری لندیکا به مراتب پیشرفته تر و هوشمند تر و بروزتر میباشد.

   4-10- تسویه حساب با فروشندگان

پس از فروش موفق کالا در لندیکا ، مبلغ کالا و گاها هزینه ارسال از خریدار دریافت گردیده و از طریق پنل کاربری ، ایمیل و پیامک به فروشنده اطلاع رسانی خواهد شد تا کالای خود را برای خریدار طبق سفارش و در بازه زمانی مجاز ارسال نماید. پس از تحویل و تایید کالا توسط خریدار، مبلغ مربوطه به حساب کاربری فروشنده واریز میگردد و ایشان میتواند به راحتی از طریق پنل کاربری خود وجه را به حساب بانکی خود منتقل نماید .

واریز اعتبار مالی فروشنده به حساب بانکی وی از طرق مختلفی قابل انجام است که به صورت پیشفرض از شماره شبا جهت انتقال وجه استفاده میشود که انتقال وجه از این طریق بین 10 دقیقه تا حداکثر 24 ساعت زمان خواهد برد، ولی در مواردی که فروشنده مایل به دریافت سریعتر وجه خود باشد، امکان واریز آنی وجه از طریق انتقال کارت به کارت نیز وجود دارد.

اگر خریدار در زمان مجاز نسبت به تایید یا رد کالا اقدام ننماید ، سیستم به صورت خودکار کالا را تایید کرده و سهم فروشنده را به حساب کاربری وی واریز مینماید که فرایندی غیر قابل برگشت است ، ضمن اینکه این نوع عملکرد خریدار برای وی با امتیاز منفی همراه خواهد بود و تمام عواقب آن صرفا بر عهده ایشان بوده و در آینده حق اعتراض برای وی محفوظ نمیباشد.

   4-11- سیستم امتیازدهی لندیکا

لندیکا سیستم پیشرفته و هوشمندی را برای امتیاز دهی به عملکرد کاربران در نظر گرفته ، بدین صورت که سیستم تمام عملکردهای مهم کاربران را زیر نظر گرفته و به واکنش های مهم آنها امتیاز میدهد و در صورت رسد هر گونه تخلفی گاها حساب کاربری آنها را در زمینه فعالیتی خاص و نهایتا تمام فعالیت ها مسدود مینماید. از طرف دیگر کاربران نیز به عملکرد یکدیگر امتیاز میدهند که معیار خوبی برای انتخاب کاربران برتر میباشد.

سیستم امتیازدهی لندیکا گستره بوده و با توجه به امتیاز کاربران و فروشگاه هایشان به آنها تسهیلات مختلف اعطا مینماید یا از طرف دیگر حساب کاربری آنها را مسدود کرده و برایشان جریمه در نظر میگرد. 

به واسطه سیستم امتیاز دهی لندیکا و کاربران ، میتوان تمام جزئیات عملکرد کاربران را در سابقه آنها مشاهده کرده و بهترین فرد را جهت انجام معامله انتخاب نمایید.

ماده 5- اختلافات

سایت لندیکا و قوانین آن طوری طراحی گردیده که از بروز هرگونه اختلاف و نارضایتی بین کاربران جلوگیری شود ، در عین حال سیستم جامعی برای حل اختلافات احتمالی که ممکن است بین طرفین معامله رخ دهد در نظر گرفته شده است که در بخش راهنمای سایت به تفصیل به آن اشاره گردیده . به طور کلی سیستم حل اختلاف لندیکا از بخش های مختلفی از جمله مذاکره طرفین معامله با هم ، کسب تفاهم بین کاربران و اعلام و تایید شرط تفاهم توسط خریدار و فروشنده ، ارجاع شکایت به هیئت داوری لندیکا و نهایتا ارجاع شکایت به مراکز قضایی تشکیل میگردد ، در عین حال لندیکا تمام سعی خود را خواهد نمود تا بهترین کاربران را در عضویت سایت نگه دارد و در صورت بروز مشکلات احتمالی مبنای عملکرد لندیکا رفع سریع و دوستانه مشکل با همکاری متقابل طرفین معامله میباشد و در این راستا تمام توان خود را به کار خواهد گرفت . 

 

لندیکا سیستم پیشرفته ای جهت رفع مشکلات احتمالی که ممکن است بین خریدار و فروشنده رخ دهد طراحی نموده تا ضمن جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، راه را برای رفع اختلافات رخداده هموار کرده و تسریع بخشد ، از جمله اقدامات لندیکا در این زمینه طراحی یک سیستم مذاکره دو جانبه بین خریدار و فروشنده است که در بستر سایت لندیکا صورت میپذیرد و طرفین معامله میتوانند در کمال آرامش با هم مذاکره نموده و مشکل را حل نمایند و در نهایت شرط توافق توسط آنها اعلام و تایید میگردد و سپس بدان عمل مینمایند ، همچنین  لندیکا اقدام به طراحی یک سیستم داوری عادل نموده تا در صورت تمایل هر یک از طرفین معامله وارد عمل شده و پس از بررسی مشکل و مدارک و شواهد و مستندات اقدام به صدور رای نماید ، رای صادره از طرف هیئت داوری لندیکا لازم الاجرا بوده و طرفین معامله ملزم به همکاری کامل با این هیئت میباشد . لندیکا تمام سعی و توان خود را جهت رفع بهتر و سریعتر مشکل به کار خواهد گرفت. لازم به ذکر است در صورت ارجاع مشکل به هیئت داوری لندیکا ، طرفین معامله ملزم به اجرای حکم هیئت داوری میباشند.

فروشنده موظف خواهد بود کالاهایی را که موجود ندارد در سایت لندیکا ثبت ننماید .

 حالت های مختلفی جهت پرداخت هزینه ارسال کالا در لندیکا طراحی گردیده که به تفصیل در راهنمای جامع لندیکا بدان اشاره گردیده ، هنگامی که هزینه ارسال کالا بر عهده  خریدار میباشد یا حالت ارسال نیم بها برای کالا در نظر گرفته شده ، فروشنده موظف خواهد بود در هنگام تحویل کالا به شرکت حمل ، هزینه کامل ارسال را نقدا پرداخت نماید و پس از وصول کالا توسط خریدار ، هزینه حمل دریافت شده از خریدار به همراه وجه کالا پس از محاسبه کسورات ، به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد و رای هیئت داوری لندیکا با توجه به این توافق نامه و مستندات موجود صادر میگردد.

هر اقدام و عملکردی از طرفین کاربران سایت لندیکا به منزله پذیرش قوانین و توافق نامه کاربری لندیکا میباشد و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی ، این توافق نامه مبنای قانونی و رسمی عملکرد لندیکا و کاربران آن میباشد .

خریداران برای شرکت در مزایدات محدودیت دارند و در ابتدای عضویت در لندیکا فقط میتوانند در دو مزایده به صورت همزمان شرکت نمایند و عملکرد آنها در این دو مزایده مبنایی برای شرکت در مزایدات بعدی آنها خواهد بود .

خریدار میبایست بلافاصله پس از دریافت کالا نسبت به تست و کنترل و نهایتا تایید کالا اقدام نماید ، بدیهی است عدم تایید کالا با استناد به دلایل پوچ و غیر منطقی تنها به ضرر خود او بوده و عواقب چنین رفتاری بر عهده وی میباشد.

خریدار جهت بررسی و تست و تایید کالا زمان کافی دارد و این زمان بسته به نظر فروشنده میتواند افزایش یابد .

6.        اگر ثابت شود که دعوای مطرح‌ شده از طرف خریداری واهی بوده، کاربر مربوطه موظف است خسارات وارده به فروشنده و لندیکا را مطابق نظر هیئت داوری لندیکا جبران نماید و در صورتیکه کاربری با مشكل روبرو شده و لندیکا را در بروز آن مقصر بداند، لازم است موضوع را با لندیکا در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق‌تر نسبت به حل مساله اقدام شود.

ماده 6- اختیارات لندیکا

اقدامات احتمالی لندیکا در برابر کاربرانی که قوانین و مفاد توافق نامه را رعایت نمینمایند شامل موارد ذیل خواهد بود:: 

توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت وی

اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است

اطلاع رسانی به مشتریان و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی

امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی

قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

حذف و یا ویرایش پیام های ارسالی کاربران به یکدیگر و یا پیام های بخش سوال از فروشنده.

در جهت حفط منابع سایت و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی ،فروشگاه های آزمایشی و غیر فعال و بدون محتوا و بعضا تک کالا حذف خواهند شد.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنه”Landika.com”  و  “Landika.ir”  و نام تجاری "لندیکا" و تمام آرم و علائم و لوگوها و کلیه مطالب و مندرجات  ثبت گردیده در سایت لندیکا و همچنین ایده های اختصاصی  و خدمات منحصر به فرد ارائه شده در لندیکا و همچنین کلیه اسناد، توافقنامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها و هر طرح ، ایده و مطلبی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مربوط به لندیکا باشد،  انحصارا متعلق به سایت "لندیکا" و "شرکت بهینه سازان مبکتر تجارت نوین اسرار سهامی خاص" با شماره ثبت 2583 و شناسه ملی 14005997875 میباشد و هرگونه کپی برداری ، ایده برداری ، و استفاده مستقیم و غیر مستقیم از موارد مذکور ، بدون دریافت اجازه نامه کتبی از مدیریت لندیکا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

 

قانون حاکم بر سایت لندیکا و این توافق نامه  در چهارجوب قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

ماده 8- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

تمام کاربران با قبول این توافقنامه  میپذیرند که شرکت بهینه سازان مبتکر تجارت نوین اسرار (سهامی خاص) و سایت لندیکا هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات وارده ، ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر ، غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار ، غیر قانونی و بر خلاف عرف و شرع و دین و مذهب و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت چنین مواردی اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد و با فرد خاطی به طرق مختلف برخورد خواهد . 


لندیکا در مورد صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، هیچ مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
 

 

لندیکا در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏گیرد، ملزم به ارائه توضیح و مدرک نمیباشد. 

ماده 9- اصلاح توافق نامه و شرایط فورس ماژور

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود..

 

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و موارد فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود. 
این توافق نامه در 9 ماده و 22 تبصره به رویت  کاربر رسیده و انجام فرایند عضویت در سایت به منزله تایید و موافقت وی با آن بوده و پس از عضویت، از طرف کاربر لازم الاجرا خواهد بود و امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان برای لندیکا محفوظ بوده و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.