دسته بندی ها
0
ثـــــبت کــــــــالا
فروشنده
خریدار

فروشنده

ثبت نام

برای ثبت نام در وب سایت لندیکا کافیست اینجا کلیک کنید و یا از طریق گزینه ثبت نام از گوشه ی بالای سمت راست اقدام نمایید. همچنین می‌توانید از طریق لینک https://www.landika.com/register ثبت نام کنید.

تذکر: در هنگام ثبت نام از اطلاعات واقعی استفاده نمایید تا مراحل پرداخت وجه در سامانه بانکی بدون مشکل سپری شود. همچنین از شماره موبایل معتبر و فعال استفاده نمایید زیرا کد تایید و فعال سازی اکانت به این شماره ارسال خواهد شد.

تذکر مهم: در صورتی که مایل به فروش کالا می باشید لازم است قبل از ثبت کالا فروشگاه خود را ثبت نمایید. مراحل ثبت فروشگاه و ثبت کالا در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

 

ثبت کالا

پس از ثبت نام جهت ثبت کالا می توانید از طریق گزینه ثبت رایگان در بالای هر صفحه به قسمت ثبت کالا وارد شوید. توجه داشته باشید که قبل از ثبت کالا لازم است فروشگاه خود را ثبت کنید.

ثبت فروشگاه

ایجاد فروشگاه

برای ثبت فروشگاه می‌توانید از طریق میزکار -> مدیریت فروشگاه اقدام نمایید. در این صفحه باید در قسمت نام لاتین فروشگاه، یک نام انگلیسی که در واقع همان آدرس فروشگاه شما خواهد بود در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر نام ali را وارد نمایید آدرس فروشگاه شما به صورت ali.landika.com خواهد بود.

در قسمت نام فارسی، نام فروشگاه خود را انتخاب کنید تا فروشگاه شما و صفحات سایت لندیکا با این نام نشان داده شود.

در قسمت شعار انتخابی، یک شعار مناسب و کوتاه برای خود انتخاب نمایید؛ تا تاثیر بهتری روی مشتریان بگذارید.

در قسمت توضیحات فروشگاه هر آنچه میخواید تا خریداران در مورد شما و فروشگاهتان بدانند وارد نمایید تا در بالای سایت و در قسمت درباره فروشگاه نمایش داده شود.

تذکر: در هیچ کدام از قسمت های فوق شما مجاز به استفاده از شماره تماس و یا هر راه ارتباطی دیگری نمی باشید.

ویرایش فروشگاه

شما میتوانید هر زمان پس از ایجاد فروشگاهتان نسبت به ویرایش و تغییر مشخصات و توضیحات آن اقدام نمایید.

همچنین میتوانید پس از ورود به حساب کاربری خود، با وارد شدن به صفحه اصلی فروشگاه، بنر بالای صفحه را نیز تغییر دهید.

 

 

 

کالاهای ثبت شده پس از تایید توسط کارشناسان لندیکا در فروشگاه نمایش داده خواهند شد. کالاهای غیر مجاز در سایت ثبت نخواهند شد. برای مشاهده لیست این کالاها اینجا کلیک کنید.

تذکر: برای ثبت اولین کالای خود بایستی در هنگام ثبت نام و یا از طریق میزکار_> حساب کاربری حداقل یک آدرس معتبر ثبت نمایید.

تذکر مهم: هرکالایی که ثبت میشود تا لحظه ای قابل ویرایش است که فروش نرفته باشد. به محض اولین فروش، اطلاعات کالا قفل شده و قابل ویرایش نمی‌باشند و در صورت بروز اشتباه در ثبت کالا، اگر ویرایش کالا قفل شده باشد فروشنده باید به صورت مستقیم با پشتیبانی سایت تماس بگیرد تا کالا ویرایش شود.

تذکر مهم: در مزایدات ویرایش کالا بلافاصله بعد از ثبت اولین پیشنهاد، قفل خواهد شد.

تعیین اطلاعات کالا

برای ثبت یک کالای جدید باید ابتدا جزئیات و مشخصات کالا را وارد نمایید.

تعیین گروه کالا

ابتدا باید از گروه بندی موجود برای کالاها، گروه مناسب را برای کالای خود انتخاب نمایید. این کار را میتوانید به یکی از سه روش زیر انجام دهید:

 • انتخاب از لیست: در این روش لیستی از دسته بندی های محصولات نمایش داده شده و شما باید با انتخاب شاخه و زیر شاخه مناسب، گروه کالای خود را تعیین نمایید.
 • بر اساس سابقه: با استفاده از این روش میتوانید به گروه کالاهایی که قبلا ثبت کرده اید دسترسی سریع داشته و از میان آنها یک گروه انتخاب نمایید.
 • جست‌و‌جوی واژه: در این روش می‌توانید گروه کالای مورد نظر خود را در میان تمام گروه ها جست‌و‌جو کنید و گروه مورد نظر خود را از میان نتایج انتخاب نمایید.

تعیین نام و وضعیت کالا

در این قسمت باید نام کالا را وارد نمایید (در صورت تمایل میتوانید نام انگلیسی کالا را نیز وارد کنید) و همچنین باید با انتخاب یکی از گزینه های موجود وضعیت کالای خود را نیز مشخص کنید.

تذکر: وارد کردن نام انگلیسی باعث میشود خریداران در هنگام جست‌وجو، سریعتر کالای شما را پیدا کنند.

تعیین جزئیات کالا

در این قسمت با وارد کردن مشخصات کالا از قبیل کشور سازنده، گارانتی، جزئیات فنی و توضیحات کالا و ... اطلاعات کالای خود را تکمیل کنید.

تذکر: وارد کردن هر چه کاملتر اطلاعات، اعتماد مشتری به کالا و فروشگاه شما را افزایش خواهد داد.

تعیین مدت زمان تست کالا

در این قسمت مدت زمانی که خریدار مجاز است پس از دریافت کالا، آن را تست و تایید نماید را وارد کنید. در صورتی که خریدار پس از تمام شدن این زمان کالا را تایید یا رد نکند کالا به صورت خودکار تایید خواهد شد و وجه کالا انتقال خواهد یافت.

تذکر: میتوانید با افزایش این زمان خریدار را نسبت به صحت کالا مطمئن‌تر کرده و شانس فروش خود را افزایش دهید.

تعیین عکس کالا

در این قسمت می‌توانید برای کالای خود حداکثر ۱۰ عکس آپلود نمایید؛ تا خریدار راحتتر کالا را ببیند و تصمیم بگیرد. عکس کالا حتما باید مربوط به کالای ثبت شده باشد در غیر این صورت کالا برای نمایش در فروشگاه تایید نخواهد شد. همچنین برای کالاهای دست دو و غیر آکبند عکس باید از خود کالا گرفته شود و عکس‌های اینترنتی قابل قبول نخواهند بود و تایید نخواهند شد.

تذکر: اولین عکسی که آپلود میکنید به عنوان عکس اصلی کالا در نظر گرفته خواهد شد و در صفحه فروشگاه نشان داده می‌شود.

تعیین جزئیات قیمت و ارسال کالا

پس از ثبت کامل مشخصات کالا میبایست نوع فروش، قیمت و نحوه ارسال کالا را مشخص کنید.

نوع فروش: فروش با موجودی یک عدد

این حالت برای زمانی مناسب است که موجودی کالای شما فقط یک عدد می باشد و میخواهید آن را در سایت به ثبت برسانید. در این مرحله ابتدا باید رنگ و قیمت محصول را مشخص نمایید. سپس در قسمت بعد نحوه ارسال کالا را برای خریدار مشخص خواهید کرد.

پیشنهاد قیمت کمتر

این گزینه به این معنیست که خریداران بنا به نظر خود میتوانند قیمتی غیر از قیمتی که شما برای کالا ثبت کرده اید برای انجام معامله پیشنهاد دهند. این پیشنهادها در میزکار شما قابل مشاهده و دسترسی است و شما میتوانید تمام پیشنهاد های ثبت شده برای کالاهای خود را ببینید و اگر تمایل به انجام معامله دارید پیشنهاد را قبول کنید و یا در غیر این صورت پیشنهاد را رد نمایید.

تذکر: اگر فروشنده یکی از پیشنهادات قیمت کمتر را تایید کند و خریداری که آن پیشنهاد را ثبت کرده است تا ۴۸ ساعت اقدام به پرداخت وجه نکند به صورت سیستمی پیشنهاد منقضی و 40 امتیاز منفی به وی تعلق خواهد گرفت.

شیوه ارسال کالا

 • روش ارسال: در این قسمت مشخص می کنید که کالای خریداری شده از چه طریقی برای خریدار ارسال خواهد شد. خواهد بود تا کالای مورد نظر را از طریق پست (سفارشی، تیپاکس، پیشتاز) و یا سایر روش ها (باربری، پیک موتوری و ...) ارسال نماید.

تذکر: عواقب استفاده از روش های نا مناسب و غیر امن جهت ارسال کالا، بر عهده فروشنده می باشد و لندیکا در این زمینه هیچ تعهدی ندارد.

 • پرداخت هزینه: در این قسمت شخصی که هزینه پستی را به عهده میگرید مشخص خواهد شد.
  • به عهده خریدار: به معنی پرداخت تمام هزینه پست توسط خریدار است.
  • به عهده فروشنده: به معنی ارسال رایگان کالا برای خریدار است.
  • فروشنده و خریدار: به معنی نصف کردن هزینه پستی بین فروشنده و خریدار است.
  • ارسال رایگان به شهر خودم: به معنی دریافت هزینه ذکر شده از ساکنان دیگر شهر ها و رایگان بودن ارسال برای خریداران هم شهری می باشد.
  • ارسال نیم بها به شهر خودم: به معنی دریافت هزینه کامل ذکر شده از ساکنان دیگر شهر ها و نصف کردن هرینه پستی برای خریداران هم شهری می باشد.
 • وزن تقریبی مرسوله (گرم): در این قسمت وزن تقریبی کالای بسته بندی شده را وارد نمایید.
 • هزینه ارسال: در این قسمت هزینه تقریبی ارسال کالا برای خریدار را وارد نمایید.

تذکر: هزینه ای که در این قسمت وارد خواهید کرد تقریبی است و در هنگام ثبتِ ارسال کالا هزینه دقیق پستی را وارد خواهید کرد. اگر هزینه دقیق پستی از هزینه تقریبی ثبت شده در این مرحله بیشتر باشد در فاکتور نهایی این هزینه کم خواهد شد و به حساب خریدار برگشت داده میشود.

تذکر مهم: اگر هزینه تقریبی کمتر از هرینه دقیق پستی باشد، مبلغی از مشتری دریافت نخواهد شد و فروشنده مسئول این هزینه خواهد بود.

تذکر: در ثبت هزینه پستی دقت نمایید؛ زیرا در صورت غیر عادی بودن این مبلغ، کالا برای نمایش در سایت تایید نخواهد شد و منجر به افزایش بی اعتمادی خریداران نسبت به فروشگاه خود شما می گردد.

تذکر: اگر می خواهید کالا را از طریق پست ارسال کنید می‌توانید هزینه ارسال را از طریق سامانه محاسبه نرخ محصولات پستی به نشانی parcelprice.post.ir حساب نمایید.

تذکر: برای محاسبه نرخ پست پیشتاز میتوانید از جدول زیر نیز استفاده نمایید.

 

 • حداکثر زمان تحویل (روز): در این قسمت به صورت تقریبی حداکثر زمانی را که طول خواهد کشید تا کالا به دست خریدار برسد را وارد کنید.

تذکر: این زمان به زمانی که برای تست کالا به خریدار مهلت داده اید اضافه خواهد شد.

تذکر: خریدار میتواند به دلیل دیر رسیدن کالا از فروشنده اعلام شکایت کند، پس در وارد کردن این زمان دقت کنید.

نوع فروش: فروش با موجودی بیش از یک عدد

این حالت برای زمانی مناسب است که شما از یک کالا چند قلم داشته باشید و بخواهید آنها را برای فروش در سایت به ثبت برسانید. در این مرحله ابتدا باید رنگ و قیمت و تعداد محصول را مشخص نمایید.

پیشنهاد قیمت کمتر

این گزینه به این معنیست که خریداران بنا به نظر خود میتوانند قیمتی غیر از قیمتی که شما برای کالا ثبت کرده اید برای انجام معامله پیشنهاد دهند. این پیشنهادها در میزکار شما قابل مشاهده و دسترسی است و شما میتوانید تمام پیشنهاد های ثبت شده برای کالاهای خود را ببینید و اگر تمایل به انجام معامله دارید پیشنهاد را قبول کنید و یا در غیر این صورت آن را را رد نمایید.

تذکر: اگر فروشنده یکی از پیشنهادات قیمت کمتر را تایید کند و خریداری که آن پیشنهاد را ثبت کرده است تا 48 ساعت اقدام به پرداخت وجه نکند به صورت سیستمی پیشنهاد منقضی و 40 امتیاز منفی به وی تعلق خواهد گرفت.

تعیین تخفیف

 • تخفیف عادی: این تخفیف به صورت عادی روی قیمت کالا اثر می‌گذارد. اگر میخواهید درصد مشخصی به خریدار برای خرید کالایی که در حال ثبت آن هستید تخفیف دهید، از این گزینه استفاده نمایید.
 • تخفیف پلکانی:تخفیف پلکانی به این صورت است که خریدار هرچه تعداد بیشتری از یک محصول سفارش دهد تخفیف بیشتری میگرید. در این قسمت باید بازه های تخفیفی را به ترتیب مورد نظر خود اضافه کنید. برای مثال بازه ی 1 عدد تا 5 عدد بدون تخفیف (در کارد تخفیف عدد صفر را وارد کنید) و در بازه ی 5 تا 10 عدد 5% تخفیف و در بازه ی 10 تا 20 عدد 10% تخفیف به مشتری داده میشود. شما میتوانید شروع و پایان بازه ها و درصد تخفیف هر بازه را در کادر های مشخص شده وارد نمایید و سپس دکمه «افزودن» را بزنید.

تذکر: افزودن تخفیف برای یک کالا اجباری نبوده و به سیاست های فروشنده بستگی دارد؛ اما در هنگام تایید کالا، کالاهایی که دارای تخفیف های غیر قابل باور و دروغین باشند، تایید نخواهند شد.

شیوه ارسال کالا

شیوه ارسال کالا برای فروش های تکی و عمده مشابه یکدیگر می باشد و تنها تفاوت آن در گام افزایش قیمت است.

برای مشاهده شیوه ارسال در "فروش با موجودی یک عدد" اینجا کلیک کنید.

 • گام افزایش قیمت: اگر خریداری از یک کالا بیش از یک عدد سفارش دهد به دلیل افزایش وزن کالا هزینه ارسال مقدار کمتری افزایش میابد؛ مثلا کالایی که هزینه پستی آن 5000 تومان باشد، دو عدد از همان کالا با هزیته 6500 تومان ارسال خواهد شد. منظور از گام افزایش قیمت مبلغ 1500 تومان اضافه‌تر است.

نوع فروش: فروش مزایده ای

در این نوع  از فروش شما کالای خود را با یک قیمت پایه به مزایده میگذارید.

تذکر: فروشنده پس از ثبت مزایده و قرار گرفتن آن روی سایت ملزم به ارسال کالا در صورت برنده شدن خریداری در مزایده خواهد بود؛ و امتناع از ارسال کالا امتیاز منفی بالایی را برای او در بر خواهد داشت و در صورت تکرار منجر به مسدودی حساب وی می گردد.

تذکر: پس از پایان مذاکره، فروشنده میتواند در صورت وجود نداشتن هیچ پیشنهادی برای کالا، آن را دوباره برای مزایده یا فروش عادی در سایت قرار دهد؛ اما اگر کالایی حداقل یک پیشنهاد داشته باشد فروشنده ملزم به ارسال آن می باشد.

 • مدت مزایده: در این قسمت مدت زمان مزایده را مشخص نمایید.
 • قیمت پایه و گام افزایش قیمت: در این قسمت فروشنده با مشخص کردن قیمت پایه ای برای محصول، قیمت شروع مزایده را مشخص می‌نماید. گام افزایش قیمت (میزان افزایش قیمت پایه با هر بار ثبت پیشنهاد توسط خریدار) به صورت سیستمی و بسته به قیمت پایه مشخص میشود.

برای مشاهده گام افزایش قیمت اینجا کلیک کنید

 • فروش فوری کالا: در این قسمت میتوانید مبلغی را وارد کنید تا اگر یک خریدار تمایل به خرید کالا بدون مزایده داشت. بتواند کالا را بدون شرکت در مزایده با قیمتی که مشخص کرده اید خریداری نمایید.

ویرایش کالا

تذکر مهم: هرکالایی که ثبت میشود تا لحظه ای قابل ویرایش است که فروش نرفته باشد. به محض اولین فروش، اطلاعات کالا قفل شده و قابل ویرایش نمی‌باشند و در صورت بروز اشتباه در ثبت کالا، اگر ویرایش کالا قفل شده باشد فروشنده باید به صورت مستقیم با پشتیبانی سایت تماس بگیرد تا کالا ویرایش شود.

تذکر مهم: در مزایدات ویرایش کالا بلافاصله بعد از ثبت اولین پیشنهاد، قفل خواهد شد.

در ویرایش کالا شما میتوانید قسمت هایی را که در هنگام ثبت کالا اشتباه وارد کرده اید ویرایش کنید. برای ویرایش هر کالا از طریق میزکار_> مدیریت کالاها _> کالاهای من-ویرایش کالا اقدام نمایید. البته پس از ثبت کالا قسمتهای از آن قابل ویرایش نخواهند بود.

فروش فوق العاده و ویژه

فروش ویژه

صفحه فروش ویژه، صفحه ایست که کالاهای دارای تخفیفات ویژه در آن قرار میگرید و یکی از صفحات محبوب خریدارن است و تعداد بازدید بالایی دارد.

فرو شندگان میتوانند از طریق میزکار_> مدیریت کالاها _> کالاهای من-ویرایش کالا و از طریق گزینه درخواست فروش ویژه درخواست خود را برای کالای خود در این صفحه اقدام نمایند. تیم لندیکا پس از بررسی درخواستها، اقدام به تایید آنها خواهد کرد.

تایید شدن کالا برای ثبت در فروش ویژه مستلزم داشتن شرایط زیر است:

 • کالا باید تخفیف مناسبی داشته باشد.
 • تعداد موجودی کالا باید بیشتر از 10 قلم باشد.
 • کالا باید نو و آکبند باشد.

تذکر: ثبت در فروش ویژه فقط برای کالاهایی امکان پذیر است که در قسمت فروش با موجودی بیش از یک عدد ثبت شده باشد.

فروش فوق العاده

صفحه فروش فوق العاده حاوی کالاهایی با شرایط استثنایی برای فروش است. تیم لندیکا از میان درخواست هایی که برای فروش ویژه ثبت شده اند. آنهایی را که شرایط استثنایی برای فروش دارند را برای نمایش در این صفحه تایید خواهد کرد.

تذکر: ثبت کالا در این صفحه به انتخاب تیم لندیکا می‌باشد.

 

 

ارسال کالا

صفحه ارسال

پس از خرید و واریز وجه کالا توسط خریدار، فروشنده ملزم به ارسال هر چه سریعتر آن به آدرس خریدار می باشد.

 مشاهده کالاهایی که در انتظار ارسال برای خریدار می باشند، از طریق میزاکار-> دسترسی سریع _> فروش های در انتظار ارسال و یا میزکار_> مدیریت کالاها _> فروش های در انتظار ارسال امکان پذیر است.

در این صفحه جدولی از تمام کالاهای شما که به فروش رسیده و منتظر ارسال برای خریدار می باشند نشان داده می‌شود.

برای هر کالا نام آن و تاریخ های ثبت و خرید و موجودی باقیمانده و آی دی خریدار و تعداد درخواستی نشان داده می شود. همچنین شمارنده ای وجود دارد که مهلت ارسال کالا را نشان میدهد. فروشنده در مجموع 48 ساعت فرصت دارد تا کالا را ارسال کند و مشخصات ارسال را در این قسمت وارد نماید. پس از ارسال کالا تایمری برای خریدار فعال خواهد شد که زمان آن همان زمانی است که شما در هنگام ثبت کالا در قسمت مدت زمان ارسال مشخص کرده اید. پس از دریافت و تایید کالا توسط خریدار معامله پایان می یابد.

تذکر: ارسال هرچه سریعتر کالا امتیاز بیشتری برای شما خواهد داشت و هرچه بیشتر از لحظه خرید گذشته باشد امتیاز دریافتی شما کمتر خواهد شد.

تذکر مهم: سیستم امتیاز دهی لندیکا هوشمند بوده و تابع زمان می باشد، لذا هر چه در انجام فعلی سرعت عمل بیشتری به خرج دهید، سیستم به صورت خودکار سیستم به صورت خودکار امتیاز بیشتری برای شما ثبت می نماید.

برای درک بهتر سیستم امتیاز دهی لندیکا به صفحه محاسبه امتیازات مراجعه نمایید.

ثبت اطلاعات ارسال

با انتخاب گزینه ثبت اطلاعات ارسال در صفحه ارسال کالا، فروشنده باید اطلاعات مربوط به ارسال کالا را تکمیل نماید.

کد رهگیری مرسوله را در صورتی که بسته را از طریق پست ارسال کرده اید، وارد نمایید تا خریدار بتواند مرسوله را رهگیری نماید.

هزینه دقیق ارسال را وارد نمایید تا در جمع هزینه ها محاسبه شود.

تذکر: اگر هزینه دقیق ارسال از هزینه ای که در هنگام ثبت کالا وارد کرده اید کمتر باشد اختلاف آن به حساب خریدار برگشت داده خواهد شد و اگر هزینه دقیق ارسال از آن بیشتر باشد تفاوت آن به عهده فروشنده است. پس هنگام وارد کردن هزینه کالا در زمان ثبت آن دقت نمایید.

پس از وارد کردن اطلاعات در این قسمت گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید تا بسته به زمان باقی مانده امتیاز ارسال کالا برای شما ثبت شود.

 

 

امتیاز

در سیستم امتیازدهی لندیکا تمام فعالیت های شما رصد شده و عملکرد کاربران از طریق امتیاز دهی به آنها، مورد ارزیابی قرار می گیرد. این امتیاز برای فروشنگان ارزش بالایی دارد. چرا که فروشندگان باامتیاز بالاتر بیشتر در معرض دید مشتری خواهند بود و بازدید بالاتری خواهند داشت. همچنین میتوانند از امتیازات ویژه ای که برای آنها در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند.

علاوه بر این، امتیاز بیشتر باعث افزایش اعتماد فروشنده و خریدار نسبت به یکدیگر می شود؛ که عامل مهمی برای انجام موفقتر یک معامله می باشد.

امتیاز سیستمی

این نوع از امتیاز به صورت خودکار و از طریق سیستم هوشمند لندیکا محاسبه می گردد. بخش های مختلف این امتیاز شامل موارد زیر است:

 • امتیاز سرعت عمل ارسال کالا

تذکر مهم: سیستم امتیاز دهی لندیکا هوشمند بوده و تابع زمان می باشد، لذا هر چه در انجام فعلی سرعت عمل بیشتری به خرج دهید، سیستم به صورت خودکار سیستم به صورت خودکار امتیاز بیشتری برای شما ثبت می نماید.

امتیاز دهی

در این قسمت پس از انجام هر فروش و خرید، فروشنده و خریدار به یکدیگر امتیاز میدهند و کیفیت کار یکدیگر را ارزشیابی میکنند. در نهایت این امتیاز با امتیاز سیستمی هر کاربر با نسبت های معین جمع میشود و امتیاز کل یک کاربر را تشکیل میدهد.

 

 

اعتبار حساب

اعتبار حساب شما میزان نقدینگی شما در سایت لندیکا می باشد. و هر زمان که بخواهید میتوانید آن را به حساب بانکی خود منتقل کنید.

برداشت وجه

زمانی که خریدی از فروشگاه شما صورت می پذیرد مبلغ فاکتور از طریق درگاه های امن پرداخت اینترنتی به حساب لندیکا واریز می گردد؛ و تا دریافت کالا توسط خریدار این وجه در حساب لندیکا باقی خواهد ماند. به محض تایید کالا توسط خریدار این وجه به حساب فروشنده منتقل میشود؛ و فروشنده میتواند وجه را از حساب لندیکای خود به کارت های بانکی عضو شتاب اتقال دهد.

پورسانت لندیکا

در هر خرید و فروش لندیکا مبلغ ناچیزی از فروشنده دریافت میکند. این پورسانتها طبق جدول زیر محاسبه خواهند شد.

افزایش اعتبار

شما می توانید از این گزینه جهت افزایش اعتبار حساب خود استفاده نمایید.

به عنوان مثال شما ملزم به پرداخت هزینه پستی هستید و این هزینه بایستی از اعتبار حساب شما کسر شود اما اعتبار حساب شما برابر با صفر است. در این حالت شما باید ابتدا اعتبار حساب خود را افزایش دهید تا سیستم به صورت خودکار میزان اعتبار مورد نیاز را از حساب شما کم نماید. (لازم به ذکر است که رخداد این شرایط بسیار نادر است)

صورت حساب

در قسمت میزکار _> دسترسی سریع _> اعتبار من می توانید صورت حساب دریافتی و پرداختی های خود را مشاهده کنید.

 

 

اختلافات

در هر معامله ممکن است به علل مختلف کالا از جانب خریدار مورد تایید قرار نگیرد؛ در این صورت اختلافی میان خریدار و فروشنده وجود خواهد داشت.

فروشنده و خریدار میتوانند با مذاکره اقدام به حل اختلاف نموده و یا از تیم داوری لندیکا کمک بخواهند.

توافق طرفین (مذاکره)

پس از اعلام عدم تایید کالا از سوی خریدار پیامی حاوی علت عدم تایید برای فروشنده ارسال می شود که شامل لینکی به صفحه مذاکره است. در این صفحه می توانید با خریدار گفت و گو نموده و با وی به توافق برسید. اگر در این مرحله و با گفت و گو با خریدار توافق صورت گرفت، خریدار میتواند (فقط خریدار) با انتخاب گزینه توافق و پایان مذاکره شرط توافق را اعلام نماید. پس از آن فروشنده بایستی شرط را تایید کند تا شروط مورد توافق با نظارت سایت صورت پذیرد و معامله انجام شود.

تذکر: پس از انجام شروط توافق، معامله به صورت خودکار تمام شده و مبلغ به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

تذکر: اگر خریدار شرط تفاهم را به اشتباه ثبت کرده باشد، فروشنده قبل از رد شرط تفاهم می تواند از طریق ارسال پیام وی را آگاه سازد تا نسبت به اصلاح آن اقدام نماید. در صورت رد شد دیگر امکان بازگشت وجود ندارد.

 

درخواست داوری

اگر پس از اعلام تایید کالا از سوی خریدار طرفین معامله از طریق مذاکره به توافق نرسند و یا تمایلی به مذاکره نداشته باشند، هر کدام از طرفین می توانند اختلاف را به داوری لندیکا ارجاع دهند. در این حالت تیم لندیکا تمامی شرایط معامله را بررسی نموده و در نهایت حکمی صادر خواهد کرد که اجرای آن از سوی خریدار و فروشنده ضروری و حتمی است.

تذکر مهم: خریدار و فروشنده ملزم می باشند، با هیئت داوری لندیکا همکاری نمایند و در اسرع وقت به سوالات و درخواست های مطرح شده پاسخ دهند.

کالای مرجوع شده

در صورت لغو معامله خریدار بایستی کالا را به فروشنده مرجوع کند. هزینه ارسال کالا و طرفی که ملزم به پرداخت آن می باشد در حالت توافق طرفین از طریق شرط تفاهم مشخص میگردد و در حالت درخواست داوری نیز توسط داور تعیین می گردد.

تذکر: اگر هزینه بازگشت کالا به عهده فروشنده باشد مبلغ آن به صورت خودکار از حساب فروشنده کسر شده و به حساب خریدار واریز میگردد و اگر اعتبار حساب فروشنده کافی نباشد او باید طی 36 ساعت نسبت به افزایش اعتبار خود اقدام نماید.

تذکر مهم: برای مشاهده نحوه افزایش اعتبار حساب به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت وجه

 در حالتی که معامله انجام شود ابتدا طبق شروط توافق انجام شده و یا حکم داوری لندیکا مبالغ مورد نظر از هزینه کالا کسر خواهد شد و در نهایت این مبلغ به حساب کاربری فروشنده واریز خواهد شد.

در صورت لغو معامله هرینه کالا تا زمانی که فروشنده دریافت کالا را تایید نکند در حساب لندیکا باقی خواهد ماند و پس از تایید دریافت به حساب کاربری خریدار برگردانده خواهد شد.

بازگشت کالا

در صورت لغو معامله بازگشت کالا و هزینه های آن طبق توافق های صورت گرفته و یا حکم هسئت داوری صورت خواهد پذیرفت.

اگر هزینه بازگشت کالا به عهده فروشنده باشد مبلغ آن به صورت خودکار از حساب فروشنده کسر شده و به حساب خریدار واریز میگردد و اگر اعتبار حساب فروشنده کافی نباشد او باید طی 36 ساعت نسبت به افزایش اعتبار خود اقدام نماید.

پس از ارسال کالا توسط خریدار و دریافت و تایید آن توسط فروشنده معامله فسخ شده و هزینه کالا به حساب کاربری خریدار برگردانده خواهد شد.

 

 

خریدار

ثبت نام

برای ثبت نام در وب سایت لندیکا کافیست اینجا کلیک کنید و یا از طریق گزینه ثبت نام از گوشه ی بالای سمت راست اقدام نمایید. همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

https://www.landika.com/register

تذکر: در هنگام ثبت نام از اطلاعات واقعی استفاده نمایید تا مراحل پرداخت وجه در سامانه بانکی بدون مشکل سپری شود. همچنین از شماره موبایل معتبر و فعال استفاده نمایید زیرا کد تایید و فعال سازی اکانت به این شماره ارسال خواهد شد.

تذکر مهم: برای انجام اولین خرید خود بایستی در هنگام ثبت نام و یا از طریق میزکار_> حساب کاربری حداقل یک آدرس معتبر ثبت نمایید.

 

 

جست و جو کالا و سبد خرید

برای یافتن کالای خود میتوانید از طریق کادر جست و جو در بالای صفحه اقدام نمایید. همچنین اگر به دنبال گروه خاصی از کالاها هستید می توانید با استفاده از دسته بندی های سایت تمامی کالاهای مورد نظر خود را یکجا مشاهده کنید.

صفحه کالا

صفحه کالا، صفحه ایست که شما میتوانید مشخصات کامل کالا را در آن مشاهده کنید.

وضعیت کالا

فروشندگان در لندیکا ممکن است کالای خود را در وضعیت های مختلفی عرضه نمایند که عبارتند از:

 • نو و آکبند
 • نو و غیر آکبند
 • کارکرده
 • معیوب و غیر قابل استفاده

شما می توانید در صفحه هر کالا وضعیت آن را مشاهده کنید.

تخفیف کالا

فروشندگان ممکن است در بازه های زمانی خاص اقدام به فروش اجناس خود با تخفیف ویژه نمایند. شما میتوانید در صفحه هر کالا میزان تخفیف کالا را ببینید.

 • تخفیف عادی: این نوع از تخفیف همان تخفیف معمول بوده که به تعداد خرید شما بستگی ندارد.
 • تخفیف پلکانی: در این حالت میزان تخفیفی که شما دریافت می کنید بسته به تعداد خرید شما متفاوت است؛ یعنی هر چه تعداد بیشتری از یک کالا خریداری کنید تخفیف دریافتی شما نیز بیشتر می شود. بازه های این تخفیف توسط فروشنده تعیین می شود و شما میتوانید در صفحه کالا این تخفیف را مشاهده کنید.

رنگ و تعداد کالا

در صفحات کالا شما می توانید انواع رنگ و تعداد باقی مانده از هر رنگ را مشاهده کنید و در صورت تمایل به سبد خرید خود اضافه نمایید.

پیشنهاد قیمت کمتر

فروشندگان هنگام ثبت کالا میتوانند قابلیت پیشنهاد قیمت کمتر را برای کالای خود فعال نمایند تا خریداران بتوانند قیمت مورد نظر خود را برای کالا به آنها اعلام کنند. اگر فروشنده ای برای کالای خود این امکان را فعال کرده باشد، شما میتوانید در صفحه کالا با انتخاب گزینه پیشنهاد قیمت کمتر قیمت مورد نظر خود را به فروشنده اعلام نمایید تا در صورت موافقت وی معامله با قیمت پیشنهادی شما صورت پذیرد.

جزئیات کالا

در صفحه هر کالا شما می توانید جزئیات و توضیحات مربوط به هر کالا را مشاهده و با کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کالا نسبت به خرید خود اطمینان بیشتری حاصل نمایید.

سبد خرید

در صفحه سبد خرید، شما می توانید فاکتور اولیه خرید خود را مشاهده و در صورت تمایل تعداد خرید خود را کم یا زیاد کنید.

تعداد

شما در این قسمت می توانید تعداد کالای سفارشی خود را کم و زیاد کنید. البته این تعداد باید عددی یک و موجودی کالا باشد.

جمع کل

در این قسمت جمع کل سبد خود را خواهید دید؛ که مبلغ تخفیف های کالا از آن کم خواهد شد.

هزینه ارسال

کالاهای مختلف از فروشندگان مختلف هزینه های ارسال متفاوتی خواهند داشت که این هزینه ها به صورت جداگانه به مبلغ نهایی اضافه می شوند؛ اما اگر شما بیش از یک نوع کالا از فروشنده ای خریداری کنید هزینه واقعی ارسال آن، مجموع دو هزینه ارسال نخواهد بود و زمانی که فروشنده کالا را ارسال کند هزینه دقیق پستی را اعلام خواهد کرد و اختلاف هزیته دقیق پستی و هزینه ای که شما پرداخت کرده اید در مرحله بعد به حساب لندیکای شما واریز میگردد.

 

 

فروشگاه ها

امتیاز فروشگاه

با انجام هر معامله به فروشنده و فروشگاه وی امتیازاتی داده می شود که هر چه مقدار آن بیشتر باشد بیانگر اعتماد بیشتر خریداران به آن فروشگاه است.

فروشگاه های برتر

شما می توانید لیستی از فروشگاه های برتر را در صفحه اصلی مشاهده کنید و خرید خود را با خیالی آسوده تر انجام دهید.

 

 

خرید، دریافت و تایید کالا

پرداخت هزینه

زمانی که کالاهای مورد نظر خود را به سبد کالا اضافه نمودید با انتخاب گزینه سبد کالا در بالای صفحه وارد سبد خود شده و مشخصات کالاها را مشاهده می نمایید. با انتخاب گزینه پرداخت، شما به درگاه امن پرداخت اینترنتی وصل خواهید شد تا هزینه کالاها را بپردازید.

مبلغ پرداختی توسط شما ابتدا مستقیما به حساب فروشنده نخواهد رفت و به حساب لندیکا واریز خواهد شد و پس از دریافت و تایید کالا توسط خریدار این مبلغ به حساب فروشنده واریز می شود. لذا می توانید با خیال آسوده خریدی امن تجربه نمایید.

تذکر: اگر هیچ آدرس فعالی ثبت نکرده باشید گزینه پرداخت برای شما نمایش داده نخواهد شد و به جای آن گزینه ثبت آدرس وجود خواهد داشت. تا آدرس خود را ثبت نمایید و مجددا برای پرداخت به این صفحه بازگردید.

پیگیری سفارش

قبل از ارسال

پس از اینکه مراحل خرید طی شد و هزینه آن را پرداخت کردید کالاهای سبد خرید به لیست کالاهای در انتظار ارسال توسط قروشنده اضافه خواهد شد که این لیست از طریق میزکار _> مدیریت خریدها _> در انتظار ارسال توسط فروشنده در دسترس خواهد بود. در اینجا شما لیستی از تمام کالاهایی که خریداری کرده اید و فروشنده باید آنها را برای شما ارسال کند مشاهده خواهید کرد.

تذکر: در این صفحه تایمری وجود دارد که مهلت ارسال کالا توسط فروشنده را نشان می دهد؛ و اگر فروشنده در مدت تعیین شده کالا را ارسال نکند امتیاز منفی برای وی ثبت خواهد شد؛ و وجه پرداختی شما به طور کامل به حسابتان واریز می گردد.

بعد از ارسال

پس از ارسال کالا توسط فروشنده مشخصات ارسال برای شما نمایش داده خواهد شد. برای دیدن این مشخصات می توانید از طریق میزکار _> مدیریت خریدها _> کالاهای در انتظار دریافت و تایید اقدام نمایید.

در این قسمت با انتخاب گزینه جزئیات مرسوله شما می توانید تاریخ ارسال مرسوله، هزینه دقیق ارسال (در صورت اعلام توسط فروشنده) و کد رهگیری مرسوله (در صورت ارسال پستی) را مشاهده کنید.

تذکر: در این صفحه تایمری وجود دارد که نشان دهنده مهلت شما برای دریافت و تایید کالا است. شما تا به پایان رسیدن این زمان مهلت دارید تا کالا را تست و آن را تایید و یا رد نمایید.

دریافت کالا

زمانی که کالا را دریافت کردید بایستی پس از تست صحت و سلامت آن در قسمت میزکار _> مدیریت خریدها _> کالاهای در انتظار دریافت و تایید صحت و سلامت آن را تایید کنید؛ و اگر کالای دریافتی با ادعا فروشنده مغایرت دارد از انتخاب گزینه جزئیات مرسوله گزینه عدم تایید کالا را انتخاب کنید.

تذکر مهم: در صورت پایان زمان مجاز و ثبت نشدن هیچ تایید و یا عدم تاییدی از سوی خریدار سیستم به صورت خودکار کالا را تایید کرده و وجه آن را به حساب فروشنده واریز خواهد کرد.

تایید کالا

اگر کالای دریافتی با ادعا فروشنده مغایرت نداشت و خریدار کالای دریافتی را تایید کرد. مبلغ معامله برای فروشنده واریز می شود و شما در مرحله بعد می توانید به فروشنده امتیاز دهید.

ایراد در کالا

اگر کالای دریافتی از لحاظ رنگ، جزئیات، تعداد و ... مغایر با سفارش شما بود و یا دارای نقص فنی، نقص در عملکرد و یا نقص ظاهری بود و یا هر گونه ایراد دیگری در مرسوله وجود داشت شما با انتخاب گزینه جزئیات مرسوله و سپس عدم تایید کالا به صفحه ای منتقل خواهید شد تا شرح دقیق ایراد را اعلام نمایید.

در این صفحه علت عدم تایید کالا را شرح دهید تا وارد مرحله مذاکره با فروشنده شوید.

 

 

مزایدات

یک فروشنده میتواند کالای خود را به مزایده بگذارد تا خریداران با شرکت در مزایدات و پیشنهاد قیمت بالاتر کالا را خریداری نمایند. برای مشاهده کالاهایی که برای مزایده به ثبت رسیده است می توانید میتوانید از طریق گزینه مزایدات در صفحه اصلی سایت اقدام نمایید و یا از لینک زیر استفاده کنید.

امکان فروش مزایده ای به زودی به سایت اضافه خواهد شد

شرکت در مزایده

برای شرکت در هر مزایده پس از وارد شدن به صفحه کالا می توانید با انتخاب گزینه ثبت پیشنهاد مبلغ مزایده را به نفع خود افزایش دهید.

در صورت برنده شدن در مزایده فرد برنده ملزم به خرید کالا خواهد بود و در صورت عدم خرید کالا امتیاز منفی به وی تعلق خواهد گرفت.

تذکر: در صورت تکرار این کار اکانت کاربری شما قفل خواهد شد.

در زمان ثبت پیشنهاد به مشخصات کالا و زمان باقی مانده از مزایده و آخرین پیشنهاد و گام افزایش دقت نمایید.

تذکر مهم: مزایده تا پایان یافتن زمان آن در جریان خواهد بود و اگر فردی بعد از پیشنهاد شما، پیشنهاد دیگری ثبت کند او برنده مزایده خواهد بود.

گام افزایش قیمت بسته به قیمت شروع مزایده به صورت خودکار تعیین می شود. شما می توانید نحوه تعیین گام افزایش قیمت را از اینجا ببینید.

تذکر: با ثبت هر پیشنهاد به اندازه گام افزایش به مبلغ آخرین پیشنهاد افزوده خواهد شد و آخرین کاربری که پیشنهادی برای کالا ثبت کند، برنده مزایده خواهد بود.

شرایط خرید

پس از برنده شدن در یک مزایده شما می توانید با مراجعه به صفحه میزکار _> دسترسی سریع _> مزایداتی که در آن شرکت کرده اید لیست تمام مزایدتی که شرکت کرده اید را ببینید و مبلغ مزایداتی که برنده شده اید را پرداخت کنید تا کالا برای شما ارسال شود.

تذکر: شمارنده موجود در جلوی هر کالا نشان دهنده زمان مجاز شما برای پرداخت مبلغ مزایده می باشد که در صورت عدم پرداخت در این بازه زمانی، امتیاز منفی به شما تعلق می گیرد و در نهایت حساب کاربری شما مسدود می گردد.

شرایط خرید در مزایدات مانند خرید عادی می باشد و شما پس از برنده شدن در یک مزایده ملزم به پرداخت هزینه آن خواهید بود و پس از پرداخت وجه فروشنده کالا را برای شما ارسال خواهد کرد.

تذکر: پس از پرداخت هزینه، کالا به لیست کالاهای در انتظار ارسال توسط فروشنده اضافه خواهد شد.

فروش فوری

فروش فوری گزینه ایست که فروشنده حاضر به فروش کالای خود بدون مزایده است. اگر می خواهید قبل از پایان مزایده کالا را خریداری نمایید، با انتخاب گزینه خرید فوری صفحه ای برای تایید آدرس و مشاهده مجموع هزینه ها باز خواهد شد که با انتخاب پرداخت در این صفحه به درگاه بانک متصل خواهید شد و پس از پرداخت هزینه خرید فوری، فروشنده کالا را برای شما ارسال خواهد کرد. البته این امکان فقط برای مزایداتی وجود دارد که فروشنده گزینه خرید فوری برای آن کالا را فعال نموده باشد.

پرداخت در مزایده

شما می توانید با مراجعه به صفحه میزکار _> دسترسی سریع -> مزایداتی که در آن شرکت کرده اید لیستی از مزایداتی که در آن پیشنهاد ثبت کرده اید ببینید؛ و یا با مراجعه به میزکار _> دسترسی سریع _> خرید های در انتظار پرداخت مزایداتی که در آن برنده شده اید را ببینید و پرداخت آنها را انجام دهید.

تذکر: در لیست مزایداتی که در آن شرکت کرده اید تمام مزایدات شما نشان داده خواهد شد و در جلوی مزایداتی که برنده شده اید گزینه پرداخت وجود دارد که می توانید با انتخاب آن هزینه کالا را پرداخت کنید.

 

 

اختلافات

سایت لندیکا به گونه ای طراحی شده که تا حد امکان بروز اختلاف بین خریدار و فروشنده غیر ممکن شود و در موارد نادر که اختلاف بین طرفین یک مامله رخ می دهد سیستم لندیکا به نحو احسنت آن را مدیریت می کند.

در صورت عدم تایید کالا، فروشنده و خریدار بایستی مراحلی را جهت رفع اختلاف نمایند. طرفین معامله میتوانند خودشان در مذاکره با هم به توافق برسند و یا موضوع را به تیم داروی لندیکا ارجاع دهند.

تذکر: سیستم داوری لندیکا طوری طراحی شده که کوچکترین حقی از خریدار و فروشنده تضییع نگردد.

تذکر: برای دسترسی به صفحه مذاکرات می توانید از طریق میزکار _> مدیریت خرید ها _> در حال مذاکره با فروشنده اقدام نمایید.

تذکر: در شرایط مساوی، لندیکا حق را به خریدار می دهد.

توافق طرفین

پس از اعلام علت عدم تایید کالا از جانب خریدار صفحه ای برای گفت و گو میان طرفین باز خواهد شد که خریدار و فروشنده در این صفحه می توانند به گفت و گو بپردازند و اختلاف خود را حل نمایند. در صورت توافق طرفین، خریدار میتواند با انتخاب گزینه توافق و پایان مذاکره، اعلام نماید که با فروشنده به توافق رسیده و نیازی به داوری لندیکا نیست.

پس از انتخاب این گزینه صفحه ای نمایش داده می شود که در آن خریدار بایستی شروط تفاهم را جهت اجرا اعلام نماید. پس از اینکه این شروط توسط خریدار اعلام و توسط فروشنده تایید گردید، اجرای شروط توسط تیم لندیکا بررسی می شود تا معامله پایان پذیرد.

تذکر: اعلام هرگونه راه تماس با یکدیگر تخلف محسوب شده و عواقب آن بر عهده فرد خاطی می باشد.

شرط توافق

شرط توافق همان شروطی است که خریدار و فروشنده روی آن به توافق رسیده اند و میتواند شامل موارد زیر باشد:

 • بازگشت مقداری از پول به خریدار و اتمام معامله
 • بازگرداندن کالا به خریدار و فسخ معامله باشد (عهده دار هزینه پستی نیز باید تعیین گردد).
  • هزینه استرداد کالا و کارمزد لندیکا به صورت مساوی بین فروشنده و خریدار تقسیم گردد
  • هزینه استرداد کالا و کارمزد لندیکا بر عهده فروشنده خواهد بود
  • هزینه استرداد کالا و کارمزد لندیکا بر عهده خریدار خواهد بود

اعلام به لندیکا

خریدار پس از مشخص کردن شروط تفاهم بایستی گزینه ثبت شرط توافق را انتخاب کند که با انتخاب آن پیامی حاوی شروط تعیین شده برای فروشنده ارسال می شود. در صورت تایید فروشنده شروط جهت اجرا به لندیکا اعلام خواهند شد.

اجرای شرط توافق

پس از اعلام شرط اگر معامله مشروط به بازگشت مبلغی از هزینه کالا به خریدار باشد به محض اعلام شرط تفاهم توسط خریدار و تایید آن توسط فروشنده، تراکنش های مالی به صورت خودکار انجام می شود و مبلغ تایید شده از هزینه کالا کسر گردیده و مابقی آن به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

اگر قرار بر فسخ معامله باشد پس از آن که عهده دار هزینه ی پستی و پورسانت لندیکا معین گردید سیستم به صورت خودکار عمل خواهد کرد؛ و طبق شرط هزینه ها تقسیم خواهند شد.

تذکر: در راستای اجرای سرط تفاهم، چنانچه موجودی حساب کاربری فروشنده با کمبود موجودی مواجه شود، وی ملزم به شارژ حساب خود می باشد.

درخواست داوری

اگر فروشنده و خریدار در گفت و گو با یکدیگر به توافق نرسند هر کدام از طرفین می تواند با انتخاب گزینه ارجاع به داوری لندیکا اختلاف را به تیم داوری لندیکا ارجاع دهند. تیم لندیکا پس از بررسی موضوع حکم نهایی را صادر خواهد کرد که از سوی طرفین لازم الاجراست.

تذکر: اگر خریدار شرط توافق را اعلام نموده و فروشنده آن را رد نمیاد اختلاف مستقیما به هیئت داوری لندیکا ارجاع داده خواهد شد.

لازم به ذکر است اگر خریدار شرط تفاهم را به اشتباه ثبت کرده باشد، فروشنده قبل از رد شرط تفاهم می تواند از طریق ارسال پیام وی را آگاه سازد تا نسبت به اصلاح آن اقدام نماید. در صورت رد شد دیگر امکان بازگشت وجود ندارد.

ارجاع کالا

برای ارجاع کالا ابتدا بایستی به قمست میزکار _> مدیریت خرید ها _> خرید های استردادی مراجعه نمایید. در این صفحه کالاهایی که باید برای فروشنده ارسال شود را مشاهده خواهید کرد. در صورت مشاهده گزینه استرداد کالا می توانید با انتخاب آن آدرس فروشنده را دریافت و کالا را برای وی ارسال نمایید. در غیر این صورت بایستی منتظر بمانید تا فرایند انتقال هزینه ها کامل شود سپس گزینه استرداد کالا برای شما نمایش داده خواهد شد.

تذکر: در صورتی که هزینه های استرداد به عهده فروشنده است حتما دقت داشته باشید که تا قبل از دریافت پیام ارسال کالا را مرجوع ننمایید. در این حالت آدرس فروشنده زمانی در دسترس شما قرار خواهد گرفت که هزینه ارسال توسط فروشنده وازیر گردیده باشد.

بازگشت پول

پس از آنکه کالا را برای فروشنده ارسال کردید باید به قسمت میزکار _> مدیریت خرید ها _> خرید های استردادی رفته و مشخصات ارسال را وارد نمایید، پس از دریافت و تایید کالا از جانب فروشنده هزینه خرید به حساب کابری شما بازگردانده خواهد شد.