در دنیای امروز که بخش اعظمی از کارهای مان به وسیله رایانه انجام می‌شود نظیر شغل های اداری , وب گردی , سرگرمی , آموزش , نرم افزارهای کاربردی و اغلب بخش اعظمی از این امور به دلیل فراوانی زیاد به دست فراموشی سپرده می‌شود
در دنیای امروز که بخش اعظمی از کارهای مان به وسیله رایانه انجام می‌شود نظیر شغل های اداری , وب گردی , سرگرمی , آموزش , نرم افزارهای کاربردی و اغلب بخش اعظمی از این امور به دلیل فراوانی زیاد به دست فراموشی سپرده می‌شود و در انتهای روز که فعالیت های روزمره خویش را جمع بندی میکنیم به یاد آنان میافتیم و با حسرت دستی به روی دست خویش میزنیم و میگوییم ای وای باز یادم رفت

 

در دنیای امروز که اکثری از شغل های مان به وسیله رایانه انجام می‌شود مثل ; شغل های اداری , اینترنت گردی , سرگرمی , یادگرفتن , قابل انعطاف افزارهای کاربردی و . . . اکثر اوقات اکثری از این امور به دلیل فراوانی فراوان به دست بیماری آلزایمر سپرده میگردد و در انتهای روز که عمل های روزمره خویش را توده بندی می‌کنیم به یاد آنان میافتیم و با حسرت دستی به روی دست خویش می‌زنیم و میگوییم : «ای وای! گشوده یادم رفت!»

 

امروز می‌خواهیم با پدیده ای در عرصه تکنولوژی آشنا شویم که اکثری از مشکلات را از قبیل فراموشی کارها , قرارها , روز تولد دوستان مان و . . . را پوشش دهد . آری امروز میخواهیم با یک دستیار تماما ماهر که قادر به انجام تمام شغل های تان بدون کمترین زحمت است آشنا شویم . اسم این پدیده شگفت انگیز «دستیار صوتی» است!

 

ابتدا به این موضوع بپردازیم که اصلا چرا دستیار صوتی؟! ما برای یاد آوری قرارها از یادآور کننده , برای روزهای دارای اهمیت و ولادت دوستان خوب از روزنگار , برای یادآوری امور از هشدار گوشی استفاده می‌کنیم البته حقیقت این است که می بایست دوباره وقتی را برای انجام همین امور و تنظیم کردن تقویم یادآور کننده هشدار و . . . صرف کنیم .

 

انگار موضوع با اهمیت را فراموش کرده ایم! وقت نداریم! ما به دستیاری نیاز داریم که از جنس بشر نباشد که مانند ما نیازهای انسانی داشته باشد و به واسطه همین نیازها گهگاه از دسترس خارج شود و کار را برای ما مشکل تر بسازد و از طرفی اطلاعات فردی ما‌را افشا نماید و چه بسا با آبروی ما بازی نماید و درخواست حق السکوت دهد!

 

بله! ما به دستیاری نیاز داریم که مدام همراه ما باد . دردسترس باشد . قابل کارآیی باشد . به راحتی بتوان با آن ارتباط گرفت , در زمان و انرژی صرفه جویی نماید و از همه مهم تر دست و پاگیر نباشد! تمام این مشخصات را می شود در دستیار صوتی پیدا کرد! این همه از خوبی های این پدیده صحبت می‌کنیم ; درحال حاضر این دستیار صوتی چیست و چه‌گونه کار می کند؟

 

دستیار صوتی همانگونه که از اسمش پیداست یک دستیار و کمک رسانی است که با استفاده از صوت و صدای کاربر کار می نماید . به صورت نمونه شما با زبان خویش و لهجه خویش به وی سلام می‌کنید و وی مثل یک بشر مؤدب به سلام شما بسیار رسا پاسخ می‌دهد و از شما میخواهد تا نیاز خویش را به وی بگویید تا وی آن را برای تان انجام دهد .

 

دستیار صوتی با استفاده از یک قسمت مرکزی و هسته ای با تکنولوژی و دانش «هوش مصنوعی» فعالیت دارد . این را در نظر داشته باشید که شما با یک ربات ساده سر و کار ندارید بلکه با یک شبه آدم در حال رای زنی می باشید . این دستیار تمام تلاش خود را می نماید تا با استفاده از هوش مصنوعی که برایش پباده سازی شده سر از کار شما دربیاورد و با شما بیشتر آشنا شود تا بتواند به راحتی و سرعت به شما یاری دهد .

 

به صورت نمونه در شرایطی که شما یک نماینده قانونی میباشید و عمده جستجوهای اینترنتی شما درباره لوایح و ضوابط حیاتی است هنگامی از دستیار صوتی خویش می‌پرسید در حال انجام چه کاری هستی؟ وی با جسارت تمام به شما می گوید : «در درحال حاضر بررسی قانون پنجم مجلس شورای اسلامی هستم , کاری داشتی باهام؟»

 

وی به راحتی قادر است به شما کمک کند زیرا شما را به خوبی درک کرده و می شناسد . بعضی وقت ها شده که برای یک کار بسیار حساس کاری لازم است تا قرار یک شام را تهیه فرمائید و از بدشانسی تان دقیقا همان روز تا بعداز غروب آفتاب بسیار کار عقب افتاده دارید و زمان تماس با رستوران متبوع را ندارید تا میزی رزرو فرمائید تا در پیش میهمان تان با میزهای پر از مشتری مواجه نشوید . آری , این کار را نیز می‌توانید به دستیار صوتی بسپارید! چگونه؟ میتوانید با بردن اسم رستوران خویش و ساعت رزرو , کار را به وی بسپارید تا با رستوران تماس بگیرد و برای ساعت مورد نظر شما میزی رزرو نماید .

راهنمای خرید فلش مموری در فروشگاه اینترنتی لندیکا