پاوربانک هوشمند دارای یک سری ویژگی و مشخصات است که ما سعی میکنیم به صورت اجمالی برای شما این مشخصات را بیان کنیم که در واقع پاوربانک هوشمند به معنای پاوربانکی با تکنولوژی هوشمند است.
• هوشمند: نوع دستگاه ورودی را به صورت خودکار تشخیص دهد و خود را با آن مطابقت دهد.

• سریع: ولتاژ ورودی به دستگاه شما را شناسایی کند و زمانی که شارژ آن کامل شد جریان را قطع کند و با سرعت بالایی آن را شارژ کند.

• آسان : تمام پورت های دوگانه از تکنولوژی هوشمند پشتیبانی کنند، پس شما نیازی به پیدا کردن پورت USB مناسب برای دستگاه خود را نداشته باشید.فقط نیاز باشد دستگاه خود را به یکی از دو ورودی وصل کنید.

• ایمن : بیش فعالیت، شارژ بیش از حد، مدار اتصال کوتاه باعث افزایش احساس امنیت خاطر در شما می گردد.

توصیه هایی از چند مورد پاوربانک هوشمند از چند شرکت مختلف

1. پاوربانک هوشمند Anker -PowerIQ 

این پاوربانک به سرعت دستگاه شما را شناسایی می کند و سریع ترین شارژ را به آن ارائه می دهد. چرا گوشی های هوشمند خود با استفاده از برخی از شارژرها سریع تر پارژ می شوند و با برخی دیگر آهسته شارژ می شوند؟ مسئله فقط خروجی قدرت نیست بلکه سازگاری با دستگاه ورودی است. شارژرهای استاندارد دارای یک سیم پیچی سخت با یک پروتکل شارژ هستند ، حتی اگر در هر دستگاه تلفن همراهی منحصر به فرد باشند

شارژ سریعتر صرفه جویی در وقت

تکنولوژی PowerIQ ™ به صورت پویا دستگاه شما را تشخیص داده و خود را با پروتکل شارژ منحصر به فرد دستگاه شما تطبیق می دهد تا دستگاه شما با سرعت کامل شارژ شود. بنابراین به لطف PowerIQ ™، همراه با خروجی بالا Anker در صنعت، شارژ سریع تر و صرفه جویی در وقت بالایی برای شما فراهم شده است.

2. پاوربانک هوشمند Tronsmart

با شناسایی ولتاژ مناسب با دستگاه شما بهترین آمپر را برای دستگاه شما به ارمغان می آورد. فناوری ولتاژ هوشمند Tronsmart به عنوان یک راه حل ایده آل، در یک مرتبه تمام مشکلات شما را حل می کند. این دستگاه به طور خودکار فشار و قدرت را به حداکثر نسبت مورد نیاز دستگاه می دهد، به طوری که دستگاه های فعلی گرسنه گرسنه نیستند و به دستگاه های دارای شارژ کمتر بیش از حد شارژ اختصاص داده نمی شوند. این به این معناست که به هر دستگاه با توجه به نیازش انرژی می رساند.

فن آوری VoltIQ Tronsmart این است که پورت های معمولی را پورت هایی بدون Quick Charge 2.0نگه می دارند، از رسیدن مقدار نامناسب قدرت به آنها جلوگیری می شود. صرف نظر از میزان دستگاه های متصل شده و یا این که از کدام پورت استفاده می شود، VoltIQ می تواند اطمینان حاصل کند که مقدار لازم انرژی برای دستگاه متصل به آن تامین می شود.

3. پاوربانک هوشمند EasyAcc

• شارژ سریع: فناوری پیشرفته هوشمند، به طور خودکار دستگاه متصل به آن را شناسایی کره و سریعترین جریان خروجی برای دستیابی به کارایی همانند شارژر اصلی را برای آن فراهم می کند.

• تضمین امنیت: 9 مورد حفاظت همه جانبه از پاوربانک، استفاده ایمن و قابل قبول تری را برای ما فراهم کرده است.

• IC های بسیار پیشرفته و IC های ایمن هوشمند: حفاظت از اتصال کوتاه؛ حفاظت از شارژبیش از حد؛ حفاظت از بیش از حد دشارژ شدن؛ حفاظت از بیش فعالی

4. پاوربانک هوشمند Ravpower 

شارژی سریع و هوشمندتر با استفاده از این دستگاه ها امکان پذیر است. با شناسایی هوشمندانه نیازهای شارژ هر دستگاه متصل به آن، محصولات iSmart به طور خودکار یک خروجی را به طور کامل به هر یک از محصولات خاص مطابقت می دهند و اجازه می دهد حداکثر کارایی بدون تلفات داشته باشید. دستگاه های خود را، از طریق iSmart شارژ کنید. محصولات RAVPower با فناوری iSmart خود ثابت کرده اند که دستگاه های شما را سریعتر شارژ میکنند.

5-پاوربانک هوشمند شیائومی

پاور بانک شیائومی از دیگر پاوربانک های هوشمند است که کاربرد بسیار بالایی دارد این نوع پاوربانک دارای رنگ بندی متنوع و در انواع ظرفیت ها به مشتریان ارائه شده است.

این چهار مورد از شرکت هایی بود که پاوربانکهای هوشمند را به بازار ارائه داده اند.