امروزه پاوربانک به یکی از نیازهای روزمره ما تبدیل شده است. هنگامی که ما در حال حرکت هستیم، از گوشی هوشمند ما در برابر تمام شدن باتری محافظت می کند تا بتوانیم با خیالی آسوده به فعالیت های خود در طول روز ادامه دهیم.
به طور کلی، ما پاوربانک ها را از سایت های فروشگاهی دریافت می کنیم؛ فقط کافی است کلمه کلیدی را وارد کنید تا بتوانید مارک های مختلف پاوربانک را از نظر ظرفیت ها و اشکال مختلف را بررسی کنید. با این حال، آیا شما تا به حال در مورد ساخت یک پاوربانک منحصر به فرد برای خود فکر کرده اید؟ اگر چنین است، چگونه می توانید پاوربانک خودتان را تولید کنید؟ آیا نقاطی وجود دارد که باید به آن توجه کرد؟ این مقاله را بخوانید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

مرحله 1: آماده سازی مواد اولیه

اول از همه، شما نیاز به تهیه مواد مورد نیاز برای ساخت یک پاوربانک دارید، از جمله:

دو باتری یون لیتیوم 18650

ماژول 1A TP4056 با مدار محافظ

یک ماژول تقویت کننده 3v تا 5v USB DC-DC 

یک جعبه

مقداری سیم و فلز

شما ممکن است بدانید که چرا ما باید باتری های لیتیوم 18650 را انتخاب کنیم. این به این دلیل است که این نوع باتری سبک وزن، اندازه کوچک و قابلیت های بزرگی است. شما می توانید آنها را آنلاین و آفلاین خریداری کنید. برای ایمنی، بهتر است آن ها را از برند عالی و با کیفیت انتخاب کنید.

مرحله 2: رسم نمودار و اتصال مواد

هنگامی که ما دانش آموز دبیرستان بودیم، یاد گرفتیم که چگونه یک نمودار را بسازیم. اگر این کار را فراموش کرده اید که چطور می توانید یک نمودار طراحی کنید، فقط کافی است اینترنت را جستجو کنید. سعی کنید نمودار خود را ساده و عملی طراحی کنید و سعی کنید از اشتباهات معمولی که باعث ایجاد اتصال کوتاه می شوند جلوگیری کنید.

پس از اینکه یک نمودار منطقی کشیدید، می توانید مواد خود را مانند نمودار به یکدیگر اتصال دهید. در این فرایند باید مراقب باشید که سیمها را اشتباه وصل نکنید.

مرحله 3: مونتاژ

وقتی همه مواد متصل شده به هم را به درون جعبه قرار دادید، مراقب باشید که سیم ها را طوری قرار دهید که با یکدیگر اتصال پیدا نکند. هر قسمت را در جای مناسبی قرار دهید تا بتوانید به راحتی آن شارژ کنید.

مرحله 4: آزمایش پاوربانک

این قسمت هیجان انگیز ترین قسمت کار است! پس از تمام آماده سازی و مونتاژ، باید منتظر باشید که بدانید که آیا موفق شده اید و یا نه. فقط کافی است گوشی هوشمند خود را به پاوربانک وصل کنید تا ببینید که آیا شارژ می شود یا خیر؟ اگر شارژ شد، پس به شما تبریک می گوییم، شما اکنون می توانید از پاوربانک خود استفاده کنید. اما اگر نه، نگران نباشید، آن را باز کنید تا ببینید چه چیزی اشتباه است و بار دیگر تلاش کنید تا در نهایت به درستی کار کند.

خوب، در بالا همه مراحل مورد نیاز برای ایجاد یک پاوربانک بیان شده است. اگر این دستورالعمل برای شما کمی خسته کننده است، می توانید با جستجو در اینترنت ویدئو مناسب برای انجام این کار را پیدا کنید.

ما همیشه آنچه را که نیاز داریم خریداری می کنیم که کار راحتی است،اما با این کار ما از لذت ساختن آن دور هستیم. بعضی وقتها ما می توانیم وسایل مورد نیاز خود را بسازیم، مهم نیست که چه چیزی را در انتها بدست می آوریم، فقط می توانیم از روند ساختن آن لذت ببرید.

کسب اطلاعات لازم درباره ی خرید پاور بانک شیائومی